Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE sleva 20 % na vše! Platí do neděle 22. 5. Vyberte si své srdcovky a použijte kód: ONADNES2022

Plováček - ONADNES 2022

Být ženou je dar

Mladá tmavovlasá žena ve světlém svetru se usmívá.

Protože dnes slavíme velmi speciální den, který připomíná především boj žen za rovnoprávnost, věnujeme dnešní příspěvek právě jim. Muže tím samozřejmě neodháníme, protože věříme, že i pro ně může být zajímavým čtením k zamyšlení.

Dívky, mámy, manažerky, babičky, tchyně, svobodné, či vdané, sportovkyně, nebo knihomolky.. každá jsme svá, jedinečná, ale málokdy si skutečně uvědomujeme, jak krásné je být ženou. A kdy jindy se na chviličku zastavit a připomenout si, že se máme mít rády takové, jaké opravdu jsme, než právě na Mezinárodní den žen?

Každá žena je vyjímečná

Ale někdy také až příliš sebekritická. Řešíme svůj vzhled, povahu, výraz v tváři, nebo své reakce. Poměřujeme se. Soutěžíme. A zapomínáme tak vyzdvihovat přednosti, kterých se nám dostalo.

„Proč nemám husté kudrnaté vlasy jako kolegyně v práci?“ „Kéž bych byla společenská a bezprostřední, jako všechny mé kamarádky!“ „Přála bych si mít tmavé oči jako slavná hollywoodská star.“ „Chtěla bych mít tak dobré zaměstnání, jako ta či ona.“ Poznáváte se v těch větách?

Naše vnitřní nespokojenost je dobrá jen do té míry, kdy nás posouvá dál, kdy nám vytyčuje směr a umožňuje nám plnit si svá přání a touhy. Jakmile se z ní ale stane podhoubí deprese a smutku, nebo dokonce závisti, měly bychom ji ze sebe co nejrychleji setřást a uvědomit si, že krása tkví právě v odlišnostech. V nepatrných detailech, které nás činí zajímavé a výjimečné.  

Napište si na kousek papírku všechny věci, které na sobě máte ráda, které má na vás rád váš partner, které oceňují vaši přátelé a rodina. Nebojte se toho.
A teď si je přečtěte nahlas.

„Mám krásné rovné vlasy.“
„Přečetla jsem více než 100 knih.“
„Jsem chytrá.“
„Když mám radost, usmívám se i očima.“
„Má práce mě baví.“
„Mám hezké ruce.“
„Nikdy se nemračím.“
„Dokáži podpořit svého partnera.“
„Jsem dobrá kamarádka.“

Hrdinky

Ačkoli máme my ženy pověst křehkého a něžného pohlaví, ve skutečnosti se v nás skrývá síla srovnatelná se silou hurikánu. Statečné, moudré, empatické, trpělivé, odhodlané, kreativní. Takové jsme. Zastáváme náročné pracovní pozice, angažujeme se v politice, tvoříme umění, pečujeme o rodinu, plníme společenské povinnosti. Jen bychom neměly zapomínat také samy na sebe. Jsme dobré v tom, co děláme srdcem. Tím druhé inspirujeme.

A když jsme u té inspirace, podívejte se na následující video, ve kterém mluví obdivuhodná Jana Frantíková na TEDxPrague 2016 o tom, že i pro lásku se můžete rozhodnout.

 

 

 

 Užijte si svůj den tak, jak si přejete a nečekejte na ostatní, až vám jej vykreslí v růžových barvách. Buďte strůjcem svého štěstí a především se nebojte být ženou, kterou opravdu jste.

Nádherný mezinárodní den žen!

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů