Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Hubnoucí proměna Jany a Jakuba je za polovinou

Manželé Jana a Jakub Vánikovi za sebou mají polovinu dietního plánu KetoDiet.

Manželé Jana a Jakub na konci května přijali výzvu a rozhodli se, že zhubnou s KetoDiet. Brzy je čeká 10. výročí svatby a do té doby chtějí mít stejnou váhu, jako když se tehdy brali. Jejich cesta za štíhlejším tělem už je za polovinou. 2. krok ketodiety může být pro spoustu hubnoucích dost náročný. Není to ani odhodlaný začátek, ale ani nadšený finiš, důležitá je uprostřed dietního plánu spíš vytrvalost. Prozradíme vám, jaká úskalí musí během hubnutí překonávat nebo třeba že když hubne muž a žena, není to totéž.

Jaká pro vás byla 2. fáze ketodiety?

JANA: Co se týká jídla, byla pro mě 2. fáze naprosto super. Užívala jsem si, že můžeme maso a mořské plody. Připravovali jsme si salát s krevetami, steak z tuňáka apod. Krize ale byly. Téměř 3 týdny jsem pociťovala hlad. Přikládám to tomu, že máme mnohem víc pohybu, než se doporučuje. Mezi mnou a Kubou byl ale obrovský rozdíl. On se do jídla musel nutit. Já kdybych mohla, snědla bych klidně 3 porce najednou! Energie mám pořád spoustu. Jednou se mi ale udělalo opravdu slabo a musela jsem do sebe dostat tyčinku a oříšky, které jsem měla u sebe. 

JAKUB: Pro mě bylo náročné, že se stále stejné chutě jídel opakují pořád dokola. Chyběla mi pestrost. Na druhou stranu jsem objevil tzv. evergreeny, bez kterých si nedokážu den představit. Každé ráno se například těším na kaši s čokoládovou příchutí. Byl jsem taky moc rád, že už jsme si mohli jedno běžné jídlo denně připravit sami. Ať už to bylo hovězí maso, ryby, mořské plody na grilu nebo třeba grilovaná zelenina. Jediné, na co už mám alergii, i když spíš psychickou, je cuketa. Tu jsme přidávali do bramboráků a často grilovali, takže ji už nemůžu vidět. (smích)

 

Pojďme se trochu zastavit u rozdílů, které zmiňujete. Jani, jak z vlastní zkušenosti vnímáte hubnutí žen oproti hubnutí mužů?

JANA: Já hubnu z jiné váhy než Kuba, takže je těžké to porovnávat. Občas mám pocit, že mi to jde hůř než jemu. Věřím ale, že jde jen o subjektivní dojem. Na něm je úbytek vidět úplně neuvěřitelně! Zhruba po měsíci jsme se oba potkali s kamarády a oni nám řekli, že oba vypadáme úžasně a hlavně spokojeně. A já se tak opravdu cítím!

 

Co říkáte na své dosavadní výsledky? Jsou pro vás důležitější konkrétní čísla, která se objeví na váze, nebo právě ten dobrý pocit?

JANA: Pochopila jsem jednu věc a definitivně ji přijala. Vůbec totiž nejde o kilogramy, ale o složení těla, o úbytek centimetrů a viscerálního tuku a o to, jak se cítím. Co se týká výsledků, jsem nesmírně spokojená. Hodně důležité pro mě je, že mi ubývá tuk a nabírám svalstvo. Přiznám se, že ani nevím, kolik kilo mám dole, ale rozdíl je obrovský! Mnohem lépe se mi dýchá. Vracím se tam, kde jsem byla kdysi, a to byl můj cíl. 

JAKUB: Já jsem absolutně nadšený. Už jsem se dostal pod hranici 100 kg a to považuji za obrovský úspěch. Ve 2. fázi jsme už i víc zahrnuli sportovní aktivity, trávili jsme čas venku, ať už to bylo na golfu nebo na kole. Moc se těším na 3. fázi, ve které si budeme připravovat více jídel. Za mě obrovský palec nahoru. Jednou větou: dává to smysl a funguje to! Držím palce všem.

 

2. krok ketodiety očima Jany a Jakuba

JANA JAKUB
Užívám si, že můžu jíst maso a mořské plody. + Zamiloval jsem si KetoDiet evergreeny, bez kterých si neumím představit den.
+ Pochopila jsem, že nejde o kilogramy, ale složení těla.  Vychutnávám si maso, ryby a grilovanou zeleninu.
+ Klesá mi množství viscerálního tuku a ubývají centimetry. + Nikdy jsem nevážil méně, než 100 kg.
+ Kupuji si stále menší oblečení.  Vyhovuje mi větší množství sportovních aktivit (golf, jízda na kole).
Pořád mám spoustu energie. Vidím jasně, že to funguje!
Jsem sama se sebou nesmírně spokojená. - Chutě jídel se opakují stále dokola. Chybí mi pestrost.

- Občas mám pocit, že Kubovi jde hubnutí lépe než mně.

- Cuketu už nemůžu ani vidět (smích)
Pociťuji hlad, snědla bych klidně 3 porce najednou.  


Hubnete společně s Janou a Jakubem? Prošli jste 2. krokem ketodiety a čeká vás cílová rovinka? Možná se v jejich slovech poznáváte i vy. Jana s Kubou jsou odhodlaní nepolevit a jejich pozitivní přístup a vzájemná podpora je ženou stále dopředu. Jakub rád a dobře vaří, takže se těší na 3. krok ketodiety, kde už si budou připravovat 3 běžná jídla za den. V kuchyni vás to nebaví? Mrkněte na naše recepty a nechte se inspirovat. Tak vzhůru do finiše! A buďte na sebe pyšní.

Nečetli jste o tom, jak Jana s Jakubem s KetoDiet začínali nebo jaké byly jejich výsledky po 4 týdnech hubnutí s ketodietou? Určitě to napravte, protože oba dva jsou obrovskou inspirací a motivací.

 

Nestihli jste začátek? Podívejte se na první video hubnoucí proměny Jany a Jakuba.

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů