Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Plavání hubnutí svědčí

Žena v modrých plavkách a červené koupací čepici plave v bazénu. Plavání se v průběhu hubnutí doporučuje.

Pokud jste si ještě pořádně nerozmysleli, do kterého sportu se pustíte, máme pro vás jeden speciální tip. Začněte plavat! A proč? O tom se dočtete v našem dnešním příspěvku.

Plavání se řadí mezi velmi všestranné sporty, které nezatěžují klouby a posílí svaly. Jedná o aerobní sportovní aktivitu (vyžadující vyšší příjem kyslíku), která vám pomůže nejen pálit tuky a hubnout, ale podpoří také správnou cirkulaci krve, dobré fungování vašeho srdce, podpoří vaši imunitu a bude mít vliv i na zvětšení plicní kapacity.

Plavání je jednoduše skvělé a vhodné pro všechny bez rozdílu věku, pohlaví, ale i hmotnosti. Velkou výhodou plavání je, že si sami volíte rychlost a rytmus. Ze začátku, zvlášť pokud člověk není na žádný sport zvyklý, není potřeba nikam spěchat a je vhodné se spíše soustředit na pravidelný pohyb a svůj dech. Nejste na závodech, nikoho nepotřebujete předběhnout. Uplavte bazén, dva, tři a pokud už nemůžete, odpočiňte si na pár minut a můžete pokračovat dál. Choďte plavat pravidelně, ideálně 2x do týdne - například před tím, než půjdete do práce, před obědem, nebo naopak navečer.

Pro spalování tuků je nejvhodnější plavání hned po ránu, kdy téměř všechna vydaná energie půjde z vašich tukových zásob. Udělejte si ve svém nabitém diáři místo a brzy zjistíte, jak dobře jste udělali. Pokud se bojíte, že nezvládnete techniku, pak se můžete obrátit na instruktory v aquacentrech, nebo plaveckých bazénech, kteří vám rádi pomohou a správnou techniku s vámi vypilují. Když si tedy výhody plavání shrneme nezatěžuje klouby není jednostranné zrychluje metabolismus posiluje váš cévní systém a srdce podpoří vaše hubnutí pozitivně ovlivňuje kapacitu plic posiluje celé tělo zlepšuje vaši vytrvalost nehledí na věk - plavat mohou všichni. 

Držíme vám palce a těšíme se na vaše výsledky!  

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů