Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Plavání hubnutí svědčí

Pokud jste si ještě pořádně nerozmysleli, do kterého sportu se pustíte, máme pro vás jeden speciální tip. Začněte plavat! A proč? O tom se dočtete v našem dnešním příspěvku.

Plavání se řadí mezi velmi všestranné sporty, které nezatěžují klouby a posílí svaly. Jedná o aerobní sportovní aktivitu (vyžadující vyšší příjem kyslíku), která vám pomůže nejen pálit tuky a hubnout, ale podpoří také správnou cirkulaci krve, dobré fungování vašeho srdce, podpoří vaši imunitu a bude mít vliv i na zvětšení plicní kapacity.

Plavání je jednoduše skvělé a vhodné pro všechny bez rozdílu věku, pohlaví, ale i hmotnosti. Velkou výhodou plavání je, že si sami volíte rychlost a rytmus. Ze začátku, zvlášť pokud člověk není na žádný sport zvyklý, není potřeba nikam spěchat a je vhodné se spíše soustředit na pravidelný pohyb a svůj dech. Nejste na závodech, nikoho nepotřebujete předběhnout. Uplavte bazén, dva, tři a pokud už nemůžete, odpočiňte si na pár minut a můžete pokračovat dál. Choďte plavat pravidelně, ideálně 2x do týdne - například před tím, než půjdete do práce, před obědem, nebo naopak navečer.

Pro spalování tuků je nejvhodnější plavání hned po ránu, kdy téměř všechna vydaná energie půjde z vašich tukových zásob. Udělejte si ve svém nabitém diáři místo a brzy zjistíte, jak dobře jste udělali. Pokud se bojíte, že nezvládnete techniku, pak se můžete obrátit na instruktory v aquacentrech, nebo plaveckých bazénech, kteří vám rádi pomohou a správnou techniku s vámi vypilují. Když si tedy výhody plavání shrneme nezatěžuje klouby není jednostranné zrychluje metabolismus posiluje váš cévní systém a srdce podpoří vaše hubnutí pozitivně ovlivňuje kapacitu plic posiluje celé tělo zlepšuje vaši vytrvalost nehledí na věk - plavat mohou všichni. 

Držíme vám palce a těšíme se na vaše výsledky!  

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Ozvěte se nám a my vám poradíme jak zhubnout.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů