Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE sleva 20 % na vše! Platí do neděle 22. 5. Vyberte si své srdcovky a použijte kód: ONADNES2022

Plováček - ONADNES 2022

Proč se přejídáme?

Mladá žena jí plnými hrstmi nezdravé jídlo. Přejídání se je špatný zvyk.

V současné době, kdy na nás ze všech stran útočí spousta možností a především spousta jídla, stává se přejídání zásadním problémem. A to aniž bychom si ho uvědomovali. Porce jsou větší. Jídlo je všude kolem nás. A my jsme si zvykli si ho dopřávat po celý den. Pojďme se tedy podívat na nejčastější důvody přejídání se.

Hlad nás děsí

Mnoho lidí, kteří se přejídají tvrdí, že v nich pocit hladu vyvolává paniku. Při sebemenším nástupu hladu pak rychle běží pro něco k snědku, nebo jsou až nesnesitelně nervózní. Existuje mnoho důvodů, proč k tomu dochází. Někdo může mít například špatné zkušenosti z dětství, kdy neměl vždy dostatek jídla, nebo měl některé konkrétní druhy potravin vyloženě zakázané. Je ale potřeba si uvědomit, že lehký pocit hladu není nic strašného a kdy už je čas se najíst.

"Musím sníst vše, co mám na talíři."

Mnoho z nás bylo vychováváno se striktně stanoveným pravidlem, že je potřeba sníst vše, co nám bylo předloženo. Nejen, že je toto pravidlo naprosto liché, může ale zároveň vést k přejídání v dospělosti. Tím, že se snažíme potlačit naše přirozené poplašné mechanismy, nemůžeme pak objektivně ve svém jídelníčku stanovit, kdy už jsme opravdu skutečně sytí.

Špatný zvyk

Někdy je přejídání jednoduše zlozvykem. Jídlo často spojujeme s nejrůznějšími událostmi - dobrým filmem, odpolední pauzou, nebo sledováním televize. Jakmile je jídlo spojeno s něčím, co děláme, je najednou daný úkol nebo činnost bez jídla neúplná. I když to tak není. Pokud je tedy přejídání zlozvykem, začněme si vytvářet nové asociace - dobrý film nemusíte sledovat s krabičkou popcornu.

Schůzka s kamarádkou může být i procházkou, nebo jinou sportovní aktivitou a ne vysedáváním u kafíčka a dortíku. Čím víc odpojíte jídlo od zábavy, tím lepší budete mít možnosti rozhodování. Pokud se přejídáte, začněte jednoduchým pozorováním sebe sama a především situací, kdy jíte. Zjistíte, že z hladu to většinou není.

Diskutujte s námi na našem Facebooku: www.facebook.com/ketodiet (zdroj: Dr. Roger Gould)

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů