Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

"Jaro je nejkrásnějším obdobím roku", říká Jana Paulová.

Herečka Jana Paulová sedí v trávě a usmívá se.

Populární česká herečka, paní Jana Paulová, patří k těm ženám, které doslova srší energií a dobrou náladou. Ráda si užívá života plnými doušky, ráda cestuje a říká, že jaro je pro ni nejkrásnějším obdobím roku. A protože je také tváří značky KetoDiet, měli jsme příležitost ji maličko vyzpovídat. Příjemné čtení všem!  

Začalo jaro a se sluníčkem přichází i dobrá nálada. Je to tak i u vás? Nebo Vás udržuje pozitivně naladěnou něco zcela jiného?

Jaro je nejkrásnější období roku a vždycky mě motivuje k tomu, něco se sebou dělat, ale pozitivně naladěná se snažím být celý rok, protože mám pocit, že už nemám čas na to, “ užívat si „ nějaké depky a vlastně to považuju i za nedostatek pokory, pokud se mi nic zásadního neděje. Takže vymýšlím pořád něco, z čeho se budu radovat a stačí mi k tomu docela málo.

Jste v angažmá v pražském divadle Kalich, co právě zkoušíte? Prozradíte,  na co se můžeme v nejbližší době těšit?

Já jsem teď ve fázi hledání nové hry, kterou bychom měli na podzim začít zkoušet.  Všechny naše představení mají velkou reprízovost, a díky tomu se vlastně málokdy stahují z repertoáru, takže nemáme potřebu zkoušet pořád nová, protože Drahouškové nebo Bez předsudků, Zamilovat se, ale i dvacet let starý Natěrač jsou pořád divácky velmi úspěšné. Teď hrajeme nejnovější Sbohem zůstávám s Ivou Janžurovou a to si opravdu užíváme a podle reakcí se zdá, že i diváci.

Kde jinde, mimo Prahu, bychom vás mohli zastihnout?

Hostuji v Pardubickém divadle v Holkách z kalendáře a s našimi představeními jezdíme po celé republice a často i na Slovensko. Pravidelně je hrajeme třeba v Brně v divadle Bolka Polívky.

Být herečkou je náročné, jak dobíjíte baterky?

Setkáními s pozoruhodnými lidmi, cestováním a spánkem.

Máte nějaký životní vzor? Například hereckou osobnost?

Ne. Vždycky jsem se snažila jít po své, i když ne vždy dokonale vydlážděné cestě. Měla spoustu slepých uliček, mockrát jsem škobrtla i spadla, zabloudila a zase našla směr, ale je to můj originál a jinou bych nechtěla.

Dodržujete při své profesi zdravý životní styl? Při vašem vytížení to musí být přece náročné…

Myslím, že od té doby, co vím, jak své tělo udržet zdravější, tak se o to snažím, ať  je to udržováním  si  váhy, i když zrovna tohle je rok od roku těžší, bez ohledu na to,  jak zdravě se stravuju, nebo pravidelným pohybem, či spánkem. Jana_Paulova_2_397x695.jpg

Vypadáte báječně! Co by měla dělat žena, aby takto vypadala?

Tenhle pocit s vámi nesdílím, ale jestli to tak vidíte, tak pokud nepotřebujete oční vyšetření :), může to být třeba právě průběžnou pohodou, ve které se někdy lépe  a někdy  hůře snažím udržovat.  

Dopřáváte si v jídle? Máte nějaké své oblíbené „laskominy“, nebo jste na sebe přísná?

Většinou jsem docela ukázněná, ale vím, že některé dobroty, prostě nesmí přes práh našeho domu, protože s takovou dobrou oříškovou čokoládou, nemůžu být pod jednou střechou, abych ji celou nesežr....

Jani a jak jste na tom se sportem? Máte nějaký svůj oblíbený, zkoušíte i ty nové, nebo si na pohyb moc nepotrpíte?

Zkoušela jsem v životě opravdu kdeco, myslím tím i sporty, ale žádný jsem nedotáhla ani k nějaké přibližné dokonalosti. A tak hraju trochu tenis, a trochu umím jezdit na koni a taky lyžovat a trochu lézt po skalách, ale co dělám opravdu ráda a často, a v čem mne  zatím věk neomezuje, jakmile vysvitne slunce, vytáhnu kolo a jedu a kochám se krajinou.

A co takhle nějaký adrenalinový sport? Vyzkoušela jste?

Jo, skákala jsem z letadla, jednou jela dostih, a taky byla v Himalájích, což byl pro „ženu od plotny“ chvilkama docela slušnej adrenalin.

Usínáte večer s knížkou? Máte teď nějakou rozečtenou?

Zjistila jsem, že když chci knížky opravdu přečíst, nesmím si je  brát do postele. Čtu hodně a pořád a na všech dovolených mou nejtěžší položkou v kufru jsou knížky. Jednou jsem na letišti musela otevřít kufr a paní vedle mě vydechla „ Jéé vy vezete celou knihovnu.“. Teď zrovna mám rozečtenou Krvavou Marii  od Carolly Erickson, protože miluju historii, momentálně anglickou.

Pomalu se blíží léto – chystáte se pracovat, nebo si dopřejete nějakou dovolenou?

Právě jsem se vrátila z Mexika, takže teď se myšlenkami na dovolenou bohužel nezabývám. Mám v létě něco točit, ale uvidím jestli scénář bude lepší než ta touha po dovolené. A protože k létu neodmyslitelně patří heslo „vzhůru do plavek“, nabízí se otázka, zda patříte k ženám, které svou postavu před létem řeší více, než kdy jindy.   Skoro každy večer jdu před čtyřista lidí a vím, že každý můj špíčíček se stane tím pádem věcí veřejnou, takže já  mám z plavek pro strach uděláno, já tu plovárnu vlastně absolvuju a tedy řeším každý večer.

Jste patronkou a členkou občanského sdružení Změň můj osud, které se věnuje pomoci chudým lidem, seniorům, postiženým a nemocným lidem z Tadpatri ve státě Andhra Pradesh v jižní Indii. Byl to nějaký konkrétní impuls, který Vás právě k této oblasti přivedl?

Do těhle končin mě přivedl duchovní mistr Sri W.W.Brahmam, který zde má ashram, kde žijí staří chudí lidé o něž se léta  staral. Napadla nás myšlenka postavit tu školu pro sirotky,kde budou moci žít a učit se. Dnes tu už šestým rokem žije kolem šedesáti dětí, a lidé z Čech a nejen odtud je podporují. Například Ketodiet patří také  k laskavým sponzorům.

Je o Vás známo, že ráda (a často také sama) cestujete. Jaká je Vaše nejoblíbenější destinace? A kam byste se naopak nikdy nechtěla vydat?

Miluju Indii, kde jsem byla už ani nevím kolikrát, a taky Nepál, Thajsko, Mexiko, Jižní Afriku. Moc se chci podívat do Bhutanu, a  vlastně nevím, kam bych nejela. Možná jen tam, kde se válčí  a také se nehrnu do zemí, kde vládne totalitní režim.

A na úplný závěr - když se stále točíme okolo jídla a štíhlé linie - prozraďte nám svůj oblíbený recept, který se hodí i při KetoDiet :)

Tenhle zdravý recept  nám na Seychelách vařil jeden místní rybář. Julesova ryba
Na malé kostičky  nakrájím zázvor a česnek, hodím na olivový olej , na tom všem opeču filety z bílé ryby /třeba z tresky, nebo pražmy či z mořského vlka, i pangasius by se hodil /a jako přílohu bleskově opeču na tomhle základě, krátce  na páře udělanou zeleninu, jako brokolici, mrkev , fenykl, cherry rajčátka, nebo jaká zrovna je k dispozici.

Děkujeme!

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů