Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE – Extra sleva 15 % na všechny výhodné balíčky! Platí do neděle 3. 7. Zhubněte efektivně a s chutí! Slevový kód: VYHODNE15

Plováček - Výhodné balíčky

Toužíte po dokonalosti? 3 důvody, proč byste neměli

Mladá žena v červených šatech stojí se zavřenýma očima v přírodě. Důležité je netoužit po dokonalosti a zbytečně se nestresovat.

Samozvaná dokonalost na nás číhá na každém rohu. A to nemluvím pouze o vzhledu, ale i o rádoby obyčejných životech lidí, kteří „své soukromí“ vystavují dennodenně na odiv. Nejrozšířenějším nešvarem dnešní doby se stává fenomén jménem Instagram se svými čím dál zaměstnanějšími influencery. Že Instagram ještě nemáte? Dobře vám tak. Ale vážně. My ostatní totiž musíme získat odstup a naučit se, jak předepisovaným ideálům nepodlehnout. Chcete vědět, jak na to? Stačí si uvědomit 3 prosté věci.

1. Zbytečný stres navíc

Nechce se mi věřit, že by vám stres z každodenního koloběhu – rodina, práce, čas pro sebe – nestačil. Úplně zbytečně si na sebe díky servírované představě dokonalého života, který chce žít přece každý, nakládáte dávku stresu navíc. „Některé ženy, ale stále častěji i muži mají žebříček životních hodnot tak trochu naruby. Jejich prioritou a jedinou starostí je to, aby byl jejich život dokonalý. Ale co je dokonalé? Svůj volný čas tráví honbou za bezchybností a vlastně se ani necítí šťastně. Hodiny tráví v posilovnách, estetických centrech a nákupy nejnovějších trendů. Utíká jim pak spousta všedních radostí a hezkých chvil, které mohli prožít jinak“, říká hlavní výživová poradkyně KetoDiet Martina Dvořáková. „Stačí ale jednoduchá věc, a to schopnost se povznést. Spokojenost sama se sebou a se svým životem vychází zevnitř a vnitřní nastavení se následně projeví i navenek. Proto bychom měli začít u sebe a uvědomit si, co je pro nás důležité,“ dodává výživová poradkyně.

2. Ideály, za kterými se honíte, neexistují

Myslíte si, že feed na Instagramu nebo zeď na Facebooku snesou veškeré strasti běžného života? Nenechte se mýlit. Když dá oblíbená modelka na Instagram fotku ze zákulisí focení velké módní kampaně, uvidíte dokonale nalíčenou štíhlounkou slečnu se širokým zářivým úsměvem a poodhalenou kůží, která s lehce našpulenými rty nenuceně pózuje. Aby se vám fotka dostala ještě víc do hlavy, zafungují umě zvolené hashtagy, které pak začnou její followeři opakovat a pózy napodobovat. Spustí se tak lavina obdobně vypadajích dokonalých snímků, které se dostanou až k vám. Co myslíte, opravdu byla fotka pořízena jen tak mimo řečí, nebo se jedná o dobře promyšlený tah dané módní značky, pro kterou se kampaň fotí?

Na Instagramu, který používá už více než 700 milionů lidí, jen zřídkakdy uvidíte to B – unavenou slečnu, která musela vstávat ve 4 hodiny ráno. Nenalíčená, neučesaná přijela do ateliéru, kde se na ni vrhli profesionální vizážisté a kadeřníci. Teprve za pár hodin usilovné práce odborníků se z ní stává prvotřídní katalogová kráska, nad jejímž opáleným tělem nebo mladistvou tváří nyní vy sami žasnete. A neplatí to jen pro snímky dokonalých modelek. Vždyť se přece nemusí každý zdravý recept povést tak, jak vypadá na obrázku, a vůbec není nutné rýsovat na břiše pekáč buchet, kterého často dosáhnou jen fitness trenéři, kteří se svému tělu věnují „každý den celý den“. Pak se navíc fotí tak dlouho, dokud není jejich „six-pack“ aspoň trochu vidět a použité filtry výsledný efekt účinně podtrhnou. Třeba profil @fitnessgirlsmotivation na obrázku níže sleduje skoro 5,5 milionu lidí! Sundejte své růžové brýle a získejte nový úhel pohledu.

„V této době je velmi složité se od podsouvaných ideálů oprostit. Prakticky ze všech médií je tlak na dokonalost až hmatatelný. Ačkoli se již požadavky například v soutěžích krásy na tzv. ideál krásy změnily a ideál se více přiblížil realitě, je velmi důležité začít pracovat na tom, jak se mít se rád, takový jaký jsem, začít být sobecký v tom dobrém slova smyslu, budovat sebevědomí a používat selský rozum. Prostě vědět, že životní styly nebo ideály krásy, které jsou často upravovány nejrůznějšími aplikacemi a retušovány, jsou často na hony vzdálené realitě“, vysvětluje psychiatrička Kateřina Šubrtová.

Chcete být dokonalí? Nemusíte | KetoDiet

3. Nikoho nekopírujte. Žijte tak, jak chcete vy

Je skvělé najít správnou a účinnou motivaci a vzor, ale vzhlédnutí se v idolu by mělo mít také určité meze. Hltáte svou oblíbenou celebritu každý den? Sledujete jejích 20 „storíček“ a říkáte si, že chcete žít stejně jako ona? Zabrzděte. Žijte svůj život a dělejte jen to, co baví vás. Je úplně jedno, jestli to nějaká influencerka dělá taky, nebo ne. Jak se z této „masáže“ dokonalostí dostat? „Já vždy říkám svým pacientům: 'Najděte si ventil.' Je jedno jestli to bude sport, čtení, vyšívání, malování nebo jenom čas strávený s přáteli, jde o to se zastavit, najít čas pro sebe, aktivitu, která vás bude naplňovat, a díky ní si umět tzv. vyčistit hlavu,“ doplňuje psychiatrička.

Kterou aktivitou začnete vy?

Autor: Nikola Nevečeřalová

Předchozí článek: 9 nejčastějších důvodů, proč nehubnete

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů