Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE sleva 20 % na vše! Platí do neděle 22. 5. Vyberte si své srdcovky a použijte kód: ONADNES2022

Plováček - ONADNES 2022

Trénink silné vůle zvládnete i vy. Zkuste tyhle 3 snadné tipy

Žena drží v jedné ruce jablko, ve druhé ruce donut s čokoládovou polevou.

Umění odolávat nejrůznějším svodům a pokušením je něčím, čemu se učíme celý život. Říkáme, že posilujeme svou pevnou vůli, dodržujeme svá předsevzetí a zvládáme udělat podstatné věci hned, nevzdáváme se. Dokonce i nejrůznější průzkumy ukazují, že pevná vůle není vrozenou vlastností a je možné ji natrénovat.

Jenže ono dokola omýlané “stačí jenom chtít” obvykle vůbec nestačí.

Existuje několik technik, nebo chcete-li tipů, které vám s posílením vaší pevné vůle pomohou a vy se tak dokážete vyhnout zbytečným stresům, nespokojenosti a frustraci.

Připravte si plán

Pokud jste spíš mistři improvizace, pak vás v tuhle chvíli příliš nepotěším. Bez jasného plánu se totiž k vytyčenému cíli jen těžko dostanete a pokud ano, bude cesta k němu velmi pravděpodobně klikatá a trnitá. Jak si tedy svůj plán šikovně připravit?

Kromě toho CO chcete, byste měli mít také jasnou představu, JAK toho dosáhnete, KDY začnete, JAK DLOUHO to reálně může trvat, jaké BARIÉRY vám mohou v dosažení vaší mety zabránit, a také CO SE STANE, až do svého cíle dojdete.

Napište si odpovědi na všechny tyhle otázky na papír a zbytečně nefantazírujte, nemalujte si ideální scénáře, které nemusí nastat. Snažte se být realističtí a připravte se tak i na možná selhání a překážky, které mohou přijít. Malé či větší krize se nevyhýbají ani těm, kteří by silnou vůli mohli rozdávat po kilech.

Postupujte krok za krokem

Plán už jste si tedy navrhli. Máte start i cílovou pásku. Pokud je ale vzdálenost mezi nimi velká, rozdělte si ji na menší úseky. Nevíte jak? Ukážu vám to na konkrétním případu hubnutí jedné z našich klientek, paní Evy.

Evě je 53 let a její nadváha se bohužel pohybuje okolo čísla 25 kg. A co si budeme povídat, není právě jednoduché zhubnout celých 25 kilogramů naráz, zvlášť ve věku, kdy metabolismus zpomaluje, hormonální hladina je rozkolísaná a možnosti cvičení už nejsou jako dřív. Proto si Eva musí svůj plán odstupňovat. Stanoví si pro sebe dílčí, výrazně menší cíle, kterých se jí ale bude dosahovat mnohem snáz.

Každých 5 shozených kilogramů pro ni bude úspěch, za který se odmění. Pořídí si svou oblíbenou knihu, zajde si s manželem do divadla, nebo do kina, koupí si nějakou milou drobnost, dopřeje si kosmetiku, nebo wellness. Je to jen na ní. Získá tím větší sebejistotu, radost sama ze sebe a pochopitelně i notnou dávku motivace.

Už víte, co tím myslím, když říkám “krok za krokem” a jak důležitou úlohu ve vašem plánu může hrát?

Řekněte o svém cíli všemKetoDiet | Běžecká challenge Janina Dvořáková

Svůj strach ze selhání, nebo nedostatek vlastní motivace můžete účinně obalamutit i tím, že o svém cíli řeknete rodině a kamarádům. Kolegům v práci. Využijete Facebook nebo Instagram a upletete si na sebe lidově řečeno bič.

Sama jsem to tak udělala s běháním, protože jsem cítila, že nemám natolik pevnou půdu pod nohama, abych to zvládla bez vnější pomoci. Bez ostatních. A proto jsem se rozhodla pustit do světa své rozhodnutí uběhnout za měsíc a půl celých 100 km a svůj záměr jsem napsala na Instagram. Tím se mi dostalo přesně té podpory a motivace, kterou jsem nutně potřebovala. Sdílela jsem průběžně každý naběhaný kilometr, každý úspěch, ale i negativní pocity, které mě na cestě za 100. kilometrem provázely. Zafungovalo to úžasně. Zvládla jsem to, co na začátku vypadalo jako neuskutečnitelná výzva a přineslo obrovský pocit zadostiučinění a spokojenosti ze sebe sama.

Ne, neříkám, že se teď máte hlava nehlava pustit do sdílení svého života na sociálních sítích, ale že máte zkusit vylézt ze své komfortní ulity a dovolit ostatním, aby vás podpořili.

I jen samotný fakt, že svůj cíl zveřejníte, vám pomůže se k němu skutečně dopracovat.

 

Autor: Janina Dvořáková, Marketing Director & výživová specialistka KetoDiet

Fotografie: Depositphotos, Janina Dvořáková

 

Předchozí článek: Stylista radí: Jak najít svůj módní styl a už ho nepustit?

 

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů