Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • Prodlužujeme – Black Friday – Největší slevy v roce až 70 %. Platí do 5. 12. 2021.

Plováček - Black Friday 3 prodlužujeme

BMI kalkulačka prozradí, jak je na tom vaše tělo

Jaká je vaše optimální váha? Zjistěte to jednoduše pomocí naší BMI kalkulačky. Stačí zadat hodnoty pro výpočet BMI a máte výsledek. Pro boj s nadváhou vám doporučíme vhodný dietní plán. Spočítejte to nadbytečným kilům.

Spočítejte si BMI index

Pohlaví

Pro přesnější výsledky doplňte

Co na vás “práskne” BMI index

Index tělesné hmotnosti neboli BMI může být vodítkem při určování vaší ideální váhy. Napoví vám, jak jste na tom se svou váhou v poměru ke své výšce. Samotné BMI ale k určení vypovídajících výsledků nestačí.

WHR – poměr mezi obvodem pasu a boků - odhalí riziko obezity

Proč je lepší v BMI kalkulačce vyplnit také obvod pasu a boků?

BMI je pouze orientačním ukazatelem. Dokáže nastínit, zda má člověk podváhu, optimální váhu, nebo nadváhu. Protože ale nezohledňuje další faktory, nelze se jím bezhlavě řídit. Rozhodující je složení vašeho těla, tedy kolik tuku a aktivní svalové hmoty v těle máte. Důležitým ukazatelem je především tuk v oblasti pasu a boků. Poměr těchto hodnot neboli WHR index odhalí riziko obezity. Podívejte se, co je WHR index a proč je důležité ho do výpočtu přidat.

Díky obvodu pasu a boků dokážeme zjistit:

  • Jaký typ postavy máte.
  • Jestli vás ohrožuje strašák jménem viscerální tuk.
  • Zda vám hrozí zdravotní rizika, případně jaká (vyšší náchylnost k civilizačním onemocněním jako jsou vysoký krevní tlak, diabetes, ateroskleróza a infarkt myokardu).

Věděli jste, že?

Podle Světové zdravotnické organizace mají lidé s postavou ve tvaru jablka (výrazně větší obvod břicha než boků) mnohem větší zdravotní rizika než lidé s postavou ve tvaru hrušky (širší boky než pas).

Vzorec pro výpočet BMI

Kalkulačku do ruky. Své BMI vypočítáte tak, že svou hmotnost v kilogramech vydělíte svou výškou v metrech umocněnou na druhou. Že mluvíme jako Einstein? Pojďme si to ukázat na jednoduchém příkladu:

Žena ve věku 34 let měří 164 cm a váží 82 kg. Výpočet jejího BMI je následující:

BMI = 82 / 1,64² = 30,5

Hodnota BMI 30,5 napovídá, že žena trpí nadváhou. Doporučili bychom dietní plán INTENSE.

Dietní plány KetoDiet

Pro všechny z vás, kteří se snaží bojovat s nadbytečnými kilogramy, jsme připravili 3 snadné dietní plány, které vám pomohou dodržovat pravidelnost v jídelníčku a provedou vás od začátku až do konce hubnutím s proteinovou dietou KetoDiet.

Prohlédnout dietní plány

Podívejte se, jaké dávají naši zákazníci recenze na ketodietu.

Otázky k BMI:

Co je BMI?

BMI neboli Body Mass Index je vyjádřením vztahu mezi tělesnou hmotností a výškou jedince.

Jaký je vzorec pro výpočet BMI?

Výpočet BMI je hmotnost člověka v kilogramech dělená výškou v metrech umocněnou na druhou. Vzorec pro výpočet BMI = hmotnost (kg) / (výška v metrech)².

Jak závisí BMI na věku?

Hodnoty BMI podle věku nejsou relevantní. Základní metrický vzorec u dospělých nezohledňuje věk ani pohlaví. Důležitou roli hrají tyto faktory pouze u dětí.

Jaká je ideální váha?

Ideální váha je určena hodnotou Body Mass Indexu, zkráceně BMI, upřesněná pomocí indexu poměru pasu a boků, zkráceně WHR.

Co je WHR?

WHR je zkratka pro anglický termín waist–hip ratio. Jedná se o poměr mezi obvodem pasu a obvodem boků. Vzorec pro výpočet WHR = obvod pasu / obvod boků.

Co získám kombinací BMI a WHR?

Doplněním výpočtu BMI o údaj poměru pasu a boků (WHR) získáte výrazně přesnější výsledek a lépe odhalíte riziko obezity.

Chci znát své výsledky

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů