Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Časté dotazy o proteinové dietě

Často kladené dotazy klientů při užívání proteinového programu KetoDiet

O proteinové dietě

Co je to proteinová dieta?

Proteinová dieta, kterou můžeme nazývat i ketodieta, ketonová dieta, ale i tradičněji bílkovinná dieta, je již několik desítek let známý způsob redukce nadváhy a obezity, který poprvé začal aplikovat americký profesor G.L. Blackburn.

Co je to ketóza?

Hubnutí při proteinové dietě zajišťuje stav zvaný ketóza, ke kterému dochází tehdy, když ve svém jídelníčku omezíte příjem všech sacharidů na minimum. V tomto stavu se bude vaše tělo „živit“ z uložených zásob, tj. svým vlastním tukem. Ketóza nastupuje cca 2.-4. den po zahájení diety, kdy tělo vyčerpá zásoby glykogenu a organismus si jako nový zdroj energie vybere tuky.

Pro koho je proteinová dieta určená?

KetoDiet je vhodná pro ženy i pro muže. Na našich webových stránkách uvádíme všechny kontraindikace, kdy nedoporučujeme dietní program absolvovat, případně doporučujeme kontaktovat nejprve svého praktického lékaře a nechat si provést základní vyšetření (v rámci klasické preventivní prohlídky).

Představuje proteinová dieta nějaké riziko?

Proteinová dieta pro zdravého člověka nepředstavuje žádné zdravotní riziko. Pro játra, ale i pro celý náš organismus je mnohem více zatěžující dlouhodobá nadváha a obezita, špatná životospráva nebo pravidelné pití alkoholu. Játra jsou centrálním orgánem látkové výměny našeho organismu, je to zjednodušeně řečeno dokonalá chemická továrna. Mají zásadní roli v metabolismu všech živin, které jsou pro tělo důležité – sacharidů, tuků a bílkovin. A v neposlední řadě mají velmi důležitou úlohu při detoxikaci organismu. Při hubnutí se do krve uvolňují toxické látky, které jsou obsaženy v tukových buňkách. A jsou to právě játra, která tyto toxiny při hubnutí zpracovávají.

Jak KetoDiet funguje?

Hubnout budete pomocí jednoho ze 3 snadných dietních plánů, které se liší v délce trvání podle toho, jak velkou nadváhu či obezitu řešíte. Každý dietní plán se skládá ze 3 na sebe navazujících kroků, které zajistí, že budete hubnout postupně a zároveň se naučíte pravidelnosti v jídle. Dietní plán BASIC (pro nižší nadváhu) trvá 3 x 2 týdny, MEDIUM (pro střední nadváhu) 3 x 3 týdny a plán INTENSE (pro vyšší nadváhu) 3 x 4 týdny.

Nechci hubnout, pouze upravit jídelníček

Produkty KetoDiet se dají využít nejen při hubnutí, ale lze je zařadit do jídelníčku např. v počtu 2 jídel za den (zajistíte příjem kvalitních bílkovin) a vyřešíte 2 jídla v rámci celodenního příjmu. Vhodné jsou proteinové tyčinky (při sportu, na cesty), proteinové nápoje, nebo proteinové omelety jsou ideální možností na večeři. Při tomto počtu se tělo nedostane do ketózy, nicméně ve spojení s pohybovou aktivitou je také možnou cestou úpravy hmotnosti.

Kolik s proteinovou dietou zhubnu?

Je pochopitelné, že vás zajímá, kolik kilogramů shodíte. Bohužel na tuto otázku neexistuje univerzální odpověď, protože každé tělo reaguje jinak, a tudíž nemůžeme ani garantovat konkrétní úbytky na váze.

Hrozí po skončení diety tzv. jojo efekt?

Riziko jojo efektu vzniká v případě, pokud člověk absolvuje dietu, která je založena na nízkém energetickém příjmu a organismus si po skončení začne uchovávat „zásoby na horší časy“. Při proteinové dietě ale nehladovíte. Je tedy velmi vhodným začátkem redukce a úpravy celkového životního stylu. Udržení hmotnosti je vždy o přístupu ke stravování po ukončení diety. Zařaďte pravidelný pohyb a dodržujte racionální a vyvážený jídelníček a, jojo efektu se nemusíte obávat.

Průběh proteinové diety

Musím absolvovat všechny tři kroky dietního plánu?

Ano, všechny tři kroky mají svůj smysl. První je takzvaně rychlehubnoucí, kdy jíte pouze proteinová jídla KetoDiet v počtu 5 jídel za den v pravidelných intervalech. V tomto kroku hubnete nejrychleji. Druhý a třetí krok jsou kroky stabilizační, kdy se již postupně navracíte k běžným bílkovinovým jídlům a racionálnímu jídelníčku.

Jak je to s pitným režimem v proteinové dietě?

Snažte se také dodržovat pitný režim, díky kterému bude vaše tělo vyplavovat látky, které nepotřebuje. Kvalitní pitný režim také zajistí efektivní vstřebávání určitých živin, dobrou kvalitu pokožky a má významnou úlohu i při termoregulaci. Naopak pokud nebudete dostatečně pít, můžete mít problémy s bolestí hlavy, zácpou, vznikem ledvinových a močových kamenů, infekcí močových cest a podobně. Obecně doporučujeme denně vypít 2,5-3 l tekutin. Sáhnout můžete po čisté vodě, neochucených minerálkách, zeleném nebo slabém ovocném a bylinkovém čaji nebo po KetoDiet sirupech.

Mohu při proteinové dietě pít kávu?

Ano. Kávu při dietě pít můžete, ovšem bez cukru, případně s trochou mléka (až 2 dcl/den). Sladit můžete stévií nebo náhradním sladidlem a využít lze i příchuťovou tabletku do proteinových nápojů. Za každou kávu si ale dopřejte sklenici vody, abyste dodrželi pitný režim.

Mohu při KetoDiet pít alkohol?

NE! Alkohol je v průběhu našich dietních plánů zcela vyloučen. Pokud to s hubnutím myslíte vážně, vyhněte se mu obloukem.

Můžu při dietě cvičit?

Pokud jste byli doposud zvyklí věnovat se nějaké lehké sportovní aktivitě, můžete v ní samozřejmě pokračovat už od 1. kroku. Nový sport v rámci 1. kroku zařazovat nedoporučujeme. Pravidelný intenzivní pohyb přichází na řadu hned ve 2. kroku. Bylo by chybou začít s dietním režimem a zároveň hned intenzivně sportovat, pokud na to vaše tělo není zvyklé. Délka trvání jedné pohybové aktivity by neměla klesnout pod 45 minut.

Pracuji na směny, jak řešit dietu v tomto případě? Mám delší den, ráno brzy vstávám, chodím pozdě spát.

I při směnném provozu platí zásada pravidelnosti. V bdělém stavu příjem v pravidelných intervalech po cca 3 hodinách. V případě, že má člověk delší den – je na místě zařadit případně další nápoj (např. poslední nápoj v 19. hodin a spánek až po půlnoci).

Kolikrát denně musím jíst proteinová jídla?

V 1. kroku dietního plánu KetoDiet jíte 5x denně proteinová jídla a nápoje, která doplníte povolenou zeleninou a zdravými tuky.

Ve 2. kroku si budete každý den dopřávat 4 KetoDiet jídla, nebo nápoje z naší nabídky. Téměř všechny proteinové produkty jsou volně kombinovatelné a lze je do jídelníčku zařadit v kteroukoliv denní dobu. Pouze rajčatovou proteinovou polévku, proteinové kaše a proteinové tyčinky byste neměli kombinovat v jeden den, obsahují o něco více sacharidů. V jednom dni si tedy dopřejte pouze jedno z těchto uvedených proteinových jídel.

Ve 3. kroku dietního plánu bude váš jídelníček obsahovat kombinaci 2 proteinových jídel či nápojů KetoDiet a 3 běžná, na bílkoviny bohatá jídla. Povolená zelenina se ve 2. a 3. kroku rozšiřuje o další oblíbené druhy a přidáváte i více ovoce. Tento finální krok dietního plánu je velmi významný pro stabilizaci vaší hmotnosti.

Musím během dietního plánu pít pouze proteinové nápoje?

Ne, nemusíte. Dietu můžete absolvovat dvojí cestou:

  • 5x denně proteinové nápoje + doporučená zelenina + zdravé tuky.
  • 5x denně buď jedno z proteinových jídel, nebo nápoj KetoDiet + doporučená zelenina + zdravé tuky.

Proteinová jídla a nápoje kombinujte podle své chuti. Snadným řešením pro vás může být volba některého z připravených výhodných balíčků, které sestavily naše výživové poradkyně přesně na míru vámi vybraného dietního plánu.

Která jídla si během diety mohu připravovat?

Naše výživové poradkyně pro vás vymýšlí originální recepty, abyste si i v dietě pochutnali. Všechny najdete v našem receptáři.

Již 5 dní jsem nezhubla ani deko a váha neklesá. Dělám někde chybu?

Pokud dodržujete doporučený dietní režim, není důvod se obávat chyby. Drobné výkyvy (i několikadenní) jsou naprosto běžné, především u žen. Prvním úbytkem na váze bývá zadržená voda navázaná na tuk. Člověk pociťuje celkově „splasknutí“, teprve poté nastupuje redukce tukových zásob. Mnohdy je lepší měřit úbytky v cm na obvodech (pas, boky, paže..), než se opakovaně vážit.

Co dělat, pokud v dietním plánu zhřeším?

Pokud se stane, že nad vámi výjimečně jídlo zvítězí, nic si nevyčítejte. To se prostě stát může. Druhý den jednoduše ve svém snažení pokračujte, jako by se nic takového nestalo. Určitě si neříkejte, že jste si hubnutí pokazili a že teď už nemá smysl pokračovat. Naopak.

Potřebuju radu, nebo podporu v průběhu hubnutí, kam se mohu obrátit?

Hubnutí dokáže dát jednomu zabrat, co říkáte? A protože vás v tom nechceme nechat samotné, můžete se na nás obrátit kdykoliv to budete potřebovat.

Jsme vám k dispozici v online chatu přímo na webu www.ketodiet.cz, nebo na telefonu +420 734 182 718 a emailu poradna@ketodiet.cz.

Proteinová jídla a nápoje KetoDiet

Jak se správně připravují KetoDiet jídla? Nápoj je moc sladký (či hustý).

Návod na přípravu je uveden na obalech. Při přípravě nápoje je třeba dodržet dávkování – 2 zarovnané odměrky. Množství vody je zcela na vás. Podobně příchuťová tabletka má dochucovací roli, můžete dát celou, jen půlku, nebo pít zcela bez příchutě.

Jsou proteinová jídla a nápoje KetoDiet bez lepku?

Ano, drtivá většina proteinových produktů KetoDiet je bezlepková. V e-shopu je najdete s ikonkou BEZ LEPKU.

Jsou proteinové nápoje ochucené?

Na e-shopu si při objednávce ke všem proteinovým nápojům můžete vybrat platíčko s příchuťovými tabletami, nebo sáhnout po nápoji již ochuceném. Zpestřete si shazování kilogramů širokou škálou příchutí. Volba je jen na vás. Vyberte si ze smetanových, exotických nebo ovocných chutí. Na své si přijdou i mlsné jazýčky a hubnutí nebude nuda. Proteinový nápoj můžete pít i neochucený.

Lze připravit proteinový nápoj předem, nebo musí být „čerstvý“?

Nápoj lze připravit i předem, např. ráno si ho namícháte na celý den. Je ale důležité ho uchovat v chladu a rozhodně nenechávat na přímém slunci (vlastnostmi se podobá mléku). Podobně lze připravit i další z KetoDiet jídel - omelety, pudinky, kaše ...

Vše o objednávkách

Za jak dlouho ke mně balíček dorazí?

Balíček expedujeme zpravidla druhý den po objednání, kdy je předán přepravci. Následující den můžete svůj balíček očekávat, ale může se stát, že při vytížení dopravců se doručení balíčku může zpozdit.

Jak můžu platit?

Platit můžete na dobírku nebo platební kartou přes internet.

Kdy získám dopravu zdarma?

Stačí nakoupit za více než 1 500 Kč a poštovné i balné je na nás.

Dostanu k nákupu dárek?

Jsme rádi, že jste u nás nakoupili, a proto jsme pro vás přichystali hned několik dárků, které dostanete k nákupu za pouhou 1 Kč.

  1. Při nákupu od 1 500 Kč do 2 999 Kč si můžete k objednávce přidat praktický shaker nebo box na svačinu.
  2. Při nákupu od 3 000 Kč do 4 499 Kč si vybíráte z praktického shakeru nebo HEAT-spalovače tuků nebo Vitamínu C nebo boxu na svačinu.
  3. Při nákupu za 4 500 Kč a více si dárek vybíráte z praktického shakeru nebo HEAT-spalovače tuků nebo Vitamínu C nebo boxu na svačinu nebo z praktické dámské nebo pánské lahve na vodu.

Doručíte mi balíček do zahraničí?

Pokud si chcete proteinová jídla nebo nápoje dopřát i za hranicemi, samozřejmě můžete. Kontaktujte náš zákaznický servis na tel. +420 734 182 719 nebo na e-mailu info@ketodiet.cz, kde vám děvčata sdělí cenu poštovného do země, kam si přejete balíček odeslat.

Jak mám postupovat při reklamaci?

Je nám líto, že s našimi produkty nejste spokojeni. Pokud chcete zboží reklamovat, kontaktujte náš zákaznický servis na tel. +420 734 182 719 nebo na e-mailu info@ketodiet.cz.

Nenašli jste požadované informace?

Pokud jste se již do proteinové diety pustili, nebo se teprve chystáte začít a máte k průběhu hubnutí jakékoli dotazy, naše zkušené výživové poradkyně vám jsou k dispozici. A to zcela zdarma.

+420 734 182 718 Po-Pá: 8:00-18:00
Online chat v pravém dolním rohu webové stránky Po-Pá: 8:00-16:00

S veškerými dotazy, které se týkají objednávek v e-shopu, dopravy a převzetí balíčku, se obracejte na náš zákaznický servis.

+420 734 182 719 Po-Pá: 8:00-16:00

Podpora

Potřebujete poradit?

Ozvěte se nám a my vám poradíme jak zhubnout.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů