Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE sleva 20 % na vše! Platí do neděle 22. 5. Vyberte si své srdcovky a použijte kód: ONADNES2022

Plováček - ONADNES 2022

Nepolevujte! Známe fígle, se kterými motivaci při hubnutí neztratíte

Mladá žena v pleteném světru se usmívá. S keto dietou jíte pravidelně a nehladovíte.

Začali jste (možná už tradičně) od Nového roku hubnout, jenomže kila nejdou dolů tak rychle, jak jste si představovali? A proto navíc vaše motivace začíná pomalu, ale jistě ochabovat? Nevzdávejte to. Vyzkoušejte naše praktické rady, které na udržení motivace opravdu fungují, a přání zhubnout si letos konečně splníte. A to levou zadní!

6 osvědčených tipů, jak neztratit motivaci

1. Hlásná trouba aneb Práskněte to na sebe

Dejte lidem ve svém okolí – rodině, přátelům či kolegům – vědět, že jste se pustili do hubnutí. Veřejný závazek skvěle funguje. Přece nechcete mít z ostudy kabát? Jakmile totiž polevíte, kromě vás samotných si případného neúspěchu všimnou také ostatní. Uvidíte, že se vám pak bude mnohem hůř vysvětlovat, proč si dáváte místo zeleniny chipsy, nebo proč vaše běžecké boty stále září novotou.

TIP pro otrlejší!

Využijte svůj facebookový profil nebo instagramový účet jako osobní hubnoucí deníček, do kterého si budete zapisovat všechny své dílčí úspěchy i aktuální pocity.

 

2. S lidmi na stejné vlně

Může se stát, že nemáte chuť na dietní večeři, nebo se vám dneska nechce cvičit, i když dobře víte, že byste měli. Ten správný parťák vás nenechá na holičkách a výmluvy, kterých máte vždycky pár v rukávu, vám budou k ničemu. I když venku padají trakaře, bude čekat ve smluvený čas na obvyklém místě nebo vám pošle fotku svého nejnovějšího fit receptu. Vy tak budete hned vědět, co si zítra uvařit, nebo vás to vyburcuje k vymýšlení inspirace na oplátku. A co takhle si najít ještě společný cíl? Například si zaběhnout závod na 5 kilometrů, jako jsme to udělali u nás v KetoDiet. Mrkněte na #ketodietvbehu na Instagramu a pojďte do toho taky.

Nemáte v okolí nikoho, s kým byste chtěli hubnout? 

Najděte svého sparing partnera ve skupině Moje KetoDiet na Facebooku. Vpuštění do skupiny má jedinou podmínku. Stačí být členem věrnostního klubu Moje KetoDiet, kde na vás čekají i další výhody a slevy.

 

3. Důležitý životní milník

Někomu jako motivace k hubnutí postačí pořídit si o velikost či dvě menší kalhoty, jiný potřebuje zakroužkovat konkrétní datum v kalendáři. Datum, které bude značit výjimečnou událost. Máte ho? Může se jednat o svatbu, maturitní ples vaší ratolesti, blížící se dovolenou nebo jiné pro vás důležité životní jubileum, na kterém se chcete cítit dobře. Vždyť jaké by to bylo oslavit příští narozeniny o velikost štíhlejší

Nejlepší na tom je, že ono klíčové datum nebude vaší cílovou páskou. Jak říká věhlasná světová fitness trenérka Kayla Itsines: „Cvičení i zdravé stravování není destinace, je to cesta“.  Proto zdravější životní styl, který jste si vzali (nebo si co nevidět vezmete) za svůj, už jen tak neopustíte. Ke starým stravovacím návykům, a s nimi také k původní postavě, už se přece vrátit nechcete.

 

Jak si motivaci při hubnutí udržela Míša z KetoDiet?

„Při hubnutí s našimi produkty mě nejvíc motivovalo okolí – drželi mi palce nejlepší kamarádky a taky kolegové z práce. Kupředu mě hnala i vidina „ztracených kil", díky kterým se mi teď lépe běhá, a nemůžu opomenout ani oblečení, které si teď můžu koupit o velikost až dvě menší.“

 

4. Jasné cíle a pravidelné odměny 

Připravte si dietní plán, který si rozfázujte na několik reálných dílčích cílů. Za každý splněný cíl, tj. například za každá 4 kila dole, se náležitě pochvalte a odměňte. Odměny si přichystejte takové, abyste se na ně těšili. Výborně funguje hýčkání sebe sama, jako je návštěva kosmetického salonu, pedikúra, masáž, nový účes u kadeřníka. A vrcholnou odměnou může být obměna šatníku, protože nové oblečení budete na štíhlejší postavu rozhodně potřebovat.

5. Nelichotivá fotka vždy na očích

Chodíte nakukovat do ledničky nebo do spíže, protože vás honí mlsná? Přestaňte toužit po nezdravých lákadlech a řekněte si, že 3 minuty slasti za následné výčitky svědomí nestojí. Nebo jste ochotni je vyměnit za štíhlejší tělo? Buď tedy žádná nezdravá zobání a sladkosti nekupujte, nebo se jednoduše odraďte jedním z vašich nepříliš povedených snímků. Stačí si svou proporčně nežádoucí fotku přilepit na dvířka a narazíte na ni pokaždé, když vás přepadne chuť na něco „dobrého“.

6. Investice, která se vyplatí

Nenechte své těžce vydělané peníze přijít vniveč. Na pořízení dietního balíčku a permanentky do fitka jste si určitě nějakou dobu šetřili, proto by byla velká škoda je naplno nevyužít. Pokud ale máte pocit, že jsou i tak jako motivace málo, investujte ještě do konzultace hubnoucího jídelníčku u zkušeného výživového poradce nebo si zaplaťte osobního trenéra. Jejich čas a úsilí vynaložené na vaši vysněnou postavu přece nechcete jen tak zahodit. Navíc smluvené konzultace nebo tréninky se ruší podstatně hůř, než když si máte jít zacvičit sami.

Když už motivace není třeba

Víte, že motivaci si nebudete muset udržovat napořád? Stačí, když vám vystačí do doby, než si vytvoříte nový návyk. Pak se budete zdravě stravovat a pravidelně hýbat s radostí, protože si už nebudete umět představit, že byste přestali. K vytvoření nového návyku by mělo stačit pouhých 21 dní. Kolik už jich máte za sebou?Autor: Nikola Nevečeřalová

Foto: KetoDiet, Ivana Hošková, Nikola Nevečeřalová

 

Kam dál? Přečtěte si otevřený rozhovor s výživovým specialistou Jirkou Skálou s podtitulem „Chovali jste se ke svému tělu 20 let nevhodně? Nečekejte, že vám během 14 dnů odpustí.“

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů