KetoDiet exploze cen až –50 %

Exploze cen!

Chyťte do neděle srdcovky v akci.

Mrkněte sem

Měření InBody u KetoDiet

Měření InBody u KetoDiet v konzultačních centrech odstartuje hubnutí.

Jak funguje bioimpedanční váha a co zjistí 

Co je bioimpedanční váha 

Bioimpedanční váha je přístroj pro měření tělesné kompozice (častěji uslyšíte složení těla) na základě metody označované jako BIA (Bio-electrical Impedance Analysis) neboli bioelektrické impedanční analýzy.

Bioimpedanční váha, mezi které patří i přístroje InBody, nám poskytuje velmi rychlý, bezpečný a při dodržení pravidel níže přesný způsob, jak hodnotit složení těla nejen, když potřebujete rychle zhubnout.

Měření InBody zjistí složení těla – svalovou hmotu, tuk nebo metabolický věk.

Princip bioimpedance 

Metoda BIA spočívá ve schopnosti šíření střídavého elektrického proudu nízké intenzity biologickými strukturami. Naše tělo se tak jednoduše řečeno stává elektrickým obvodem.  

Samotné měření pak bere v potaz to, že různé tkáně v našem těle mají rozdílný odpor (tento odpor se označuje jako el. impedance) k průchodu střídavého elektrického proudu. Tkáň tuková má vysoký odpor a je tedy špatným vodičem. Naopak svalová tkáň vede proud lépe, respektive má nižší odpor. Tímto způsobem bioimpedanční přístroj zjistí, jak jste na tom. 

Co měří bioimpedanční váha 

Díky výše zmíněné metodě BIA můžeme při měření na bioimpedanční váze zjistit následující hodnoty. 

Celková hmotnostv kg
Hmotnost kosterních svalů (Skeletal Muscle Mass)v kg i %
Hmotnost tělesného tukuv kg i %
Množství vody v tělev l (nitrobuněčné i mimobuněčné)
Analýza obezityBMI
Segmentální analýza svalů i tukuhorní a dolní končetiny, trup 
Nerovnost (dysbalance) v rozložení svalůhorní a dolní končetiny, trup 
Množství útrobního tuku v cm²viscerálního tuku kolem vnitřních orgánů 
Bazální metabolismusv kcal (nebo dle nastavení přístroje) 
Fitness skórevýsledek, který odráží změřené složení těla
Metabolický věkčím více svalů a čím méně tuku, tím nižší metabolický věk
Historie měřenípokud jste v minulosti již InBody měření podstoupili 
Poměr obvodu pasu a hýždíWHR

Vše podstatné o měření InBody

Než se začnete porozhlížet, kam na měření InBody vyrazit, měli byste vědět, jak samotné měření probíhá a že je před ním potřeba dodržet několik zásadních pravidel, aby měření ukázalo co nejpřesnější výsledky.

 

Jak probíhá měření InBody 

 • Začnete zadáním základních vstupních údajů do systému (věk, výška, cíle atd.).  
 • Boty včetně ponožek dolů a stoupnete na váhu – měření probíhá na boso, aby došlo ke kontaktu chodidel s podkladovou deskou, kde jsou umístěny snímací elektrody.  
 • Uchopíte do dlaní madla přístroje, kde se nacházejí další snímací elektrody. Díky tomu změříme 5 základních segmentů těla (levá a pravá paže, levá a pravá noha, trup).  
 • Vydržíte max. pár minut stát na váze (podle typu přístroje – InBody 270 to zvládne do minuty), než bude diagnostika hotová. 

Měření InBody s odborníkem. Výsledky InBody konzultujte s výživovým poradcem.

Sedmero pravidel pro přesný InBody test 

 1. (Nejen) den před měřením dostatečně pijte = 30–40 ml na 1 kg ideální váhy
 2. Před samotným měřením si dojděte na toaletu. 
 3. Odstraňte ze svého těla všechny kovové předměty (šperky, hodinky apod.). 
 4. Nemažte si ruce ani nohy mastným krémem. 
 5. Před měřením byste měli 5 minut stát na místě. 
 6. 3 hodiny před měřením nejezte. 
 7. 6 hodin před měřením nesportujte ani necvičte. 

Výsledky měření InBody mohou ovlivnit i další faktory jako: 

 • okolní teplota,  
 • umístění elektrod,  
 • hydratace organismu, 
 • těhotenství nebo menstruace. 

Pro koho je měření InBody vhodné 

Měření InBody je vhodné téměř pro každého. Nejčastěji pomáhá osobám, které se chtějí vypořádat s nadváhou či obezitou. Využívají ho ale také ti, kteří chtějí zjistit, zda jim nehrozí skrytá zdravotní rizika plynoucí například z vysokého podílu útrobního (viscerálního) tuku, či fitness nadšenci a kulturisté, kteří potřebují znát detailní složení těla, zejména podíl svalové hmoty. 

Měření na bioimpedanční váze se vyvarujte, pokud máte kovové předměty v těle (např. kardiostimulátor). Měření se nedoporučuje ani v období menstruace nebo těhotenství, které mohou výsledky zkreslit. 

Jak často se měřit na InBody 

Četnost měření složení vašeho těla závisí na vašich konkrétních cílech. Výživový specialista a osobní trenér Jiří Skála doporučuje kontrolní měření alespoň 2- až 4x ročně.  

Pokud chcete redukovat tuk a máte nastavený individuální dietní plán, je vhodné provádět kontrolní měření každý měsíc.

Měření InBody v konzultačním centru s nutričním terapeutem.

Kam na InBody měření a co s výsledky 

S výsledky InBody zjistíte aktuální stav tělesné kompozice. InBody zároveň pomůže přesněji určit bazální metabolismus (= klidový metabolismus podle složení vašeho těla), a tím umožní přesnější sestavení jídelníčku na hubnutí. Proto slouží jako důležité podklady pro komplexní vstupní prohlídku, která bude startem vaší cesty k vysněné postavě.

Při opakovaných kontrolních měřeních pak sledujete své pokroky – hodnotíte změny a úspěšnost nastavení jídelníčku, což by se mělo promítnout zejména úbytkem tukové tkáně a nárůstem svalové hmoty.

Objednejte se na měření InBody k odborníkovi.  

K někomu, kdo dané problematice opravdu rozumí a dokáže s výsledky pracovat v souvislostech.

Kam to bude?

KetoDiet Měření InBody Brno KetoPoint.

Měření InBody Brno 

V KetoPointu Brno se vám bude věnovat zkušená fitness trenérka a výživová poradkyně, která se pohybu a výživě věnuje již od studia FTVS na Karlově univerzitě. Certifikovaná odbornice vás změří na bioimpedanční váze Gaia 359+ firmy Jawon Medical a navrhne nejvhodnější řešení vaší situace včetně vedení a konzultací v průběhu hubnutí. 

Cena prvního měření složení těla je 200 Kč.

Každé další kontrolní měření je pak za symbolických 100 Kč. 

Objednat se

KetoDiet Měření InBody Pelhřimov konzultační centrum.

Měření InBody Pelhřimov

V konzultačním centru na Vysočině si vás vezme pod křídla akreditovaná nutriční poradkyně, která se výživovým poradenstvím zabývá už 7 let. Podrobně vás změří na bioimpedanční váze Tanita Professional, která mimo jiné umí vypočítat i doporučení pro váhový úbytek nebo nárůst svalové hmoty. Podle výsledků vám nastaví efektivní dietní jídelníček, a to zdarma.

První měření pro nové klienty stojí 690 Kč. Každé další měření máte zdarma, pokud se rozhodnete s pomocí zdejší odbornice zhubnout. V opačném případě se za každou další diagnostiku platí 120 Kč. Měření a konzultace probíhají v oddělené místnosti od obchodu. 

Objednat se

BMI kalkulačka KetoDiet – výsledky doporučí dietní plán keto diety.

Nechcete na nic čekat?

Zjistěte, který dietní plán vám spočítá chytrá BMI kalkulačka

Časté otázky k měření technologií InBody 

Co je bioimpedanční váha?

Bioimpedanční váha je přístroj na měření složení těla, které provádí na základě metody označované jako BIA neboli bioelektrické impedanční analýzy.

Jak probíhá měření InBody?

Měření InBody probíhá podobně, jako když si stoupnete na obyčejnou váhu. Na InBody se ale musíte postavit bosí a chytit se rukama madel, aby vámi pomocí umístěných elektrod mohl proudit slabý elektrický proud, a tím „číst“ složení vašeho těla.

Pro koho je měření InBody vhodné?

Měření InBody je vhodné pro každého, kdo chce detailně znát složení svého těla. Nejčastěji ho využívají lidé, kteří chtějí zhubnout. Umí ale také upozornit na zdravotní problémy, které by mohly vzejít např. z vysokého podílu viscerálního tuku.

Jak často se měřit na InBody?

Na InBody se můžete měřit, jak často chcete. Záleží na vašem cíli. Kontrolní měření ze zdravotních důvodů se doporučuje 2–4x ročně. Při hubnutí by to mělo být pravidelně např. 1x za měsíc. 

Co je InBody?

InBody je přístroj na měření složení těla neboli tělesné kompozice, který se řadí mezi bioimpedanční váhy. Je nejznámější, proto možná termín InBody slýcháte častěji než bioimpedanční váha.

Co měření InBody zjistí?

Měření InBody umí zjistit celkovou hmotnost těla, hmotnost kosterních svalů i tělesného tuku, množství vody v těle, množství viscerálního tuku, bazální metabolismus, BMI i WHR. Provede analýzu obezity i segmentální analýzu svalů a tuků. Dozvíte se svůj metabolický věk a další podrobnosti.

Jak s výsledky InBody naložit?

Výsledky InBody poslouží jako komplexní vstupní podklad pro konzultaci s odborníkem, se kterým se vydáte za proměnou složení vašeho těla.