Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • Z důvodu plošného výpadku ČSOB platební brány jsme dočasně vypnuli možnost platby kartou. Pro úhradu objednávky využijte, prosím, jinou platební metodu. Za vzniklé komplikace se omlouváme.

Plováček - každá 10. objednávka zdarma

VIDEO: Co je WHR index a proč je důležité si ho změřit?

Výpočet WHR indexu s výživovými poradci KetoDiet při natáčení

Když dva váží totéž, není to totéž. Sdělujete si s kamarádkou výsledky svých pravidelných ranních vážení, ze kterých ale vždy vyjde jako „vítěz“ ona? A není náhodou o půl hlavy menší a nikdy se nevěnovala aktivnímu sportu? Na srovnávání jednou provždy zapomeňte a zjistěte, jak se svými čísly správně naložit.

WHR index odhalí riziko obezity

„To, jak vypadáme, ovlivňuje především množství aktivní svalové hmoty a tělesného tuku,“ vysvětluje výživová poradkyně Martina Dvořáková. Existuje hned několik cest, jak zjistit svou ideální hmotnost nebo spíše složení těla, abyste se cítili fit. Jednou z nich je počítání. Výsledky vašeho BMI a WHR indexu totiž mohou napovědět, zda nastal čas se sebou začít něco dělat.

BMI (Body Mass Index) využívá pro svůj výpočet pouze výšku a váhu. Proto berte své výsledné číslo spíše jako orientační ukazatel. Rozhodující je složení našeho těla, přesněji kolik tuku a aktivní svalové hmoty v těle máme. Víc o vašem stavu vám tak napoví výpočet WHR indexu. Prozradí totiž, jak velké riziko obezity na vás číhá. Spočítat ho můžete jednoduše pomocí obvodu pasu a boků.

 

 

Jak spočítat WHR a BMI?

S naší chytrou BMI kalkulačkou je to hračka. Díky čtyřem hodnotám, které berou v potaz indexy WHR i BMI – výšce, hmotnosti, obvodu pasu a boků, hned zjistíte:

 

 


Chcete znát rozložení svého těla ještě podrobněji?

Objednejte se do jednoho z našich konzultačních center.


 

Zkušení výživoví poradci vám pomocí speciálního přístroje InBody nebo Tanita změří podíl aktivní svalové hmoty a tuku, ale dozvědět se můžete i kolik váží vaše kosti nebo tzv. metabolický věk. Na základě těchto výsledků s vámi individuálně proberou možnosti vašeho hubnutí a podpoří vás na cestě za vysněnou postavou.

 

Věděli jste, že:

  • Podle Světové zdravotnické organizace se považuje za zdravé BMI rozmezí hodnot od 18,5 do 25?
  • Průměrná hodnota BMI indexu tělesné hmotnosti obyvatel České republiky dosáhla v roce 2017 podle Českého statistického úřadu čísla 25.
  • Podle indexu WHR zjistíte, kam se vám primárně ukládá tuk a jaký typ postavy máte. Jste spíš jablko, nebo hruška?
  • Typ postavy jablko je kvůli vyššímu ukládání viscerálního tuku v oblasti břicha nebezpečnější, a to vzhledem k rizikům spojeným s civilizačními chorobami, např. cukrovkou II. typu, vysokým krevním tlakem, cévními onemocněními.

 

Autor: Nikola Nevečeřalová

Fotografie a video: KetoDiet

 

Chystáte se začít cvičit, ale nevíte, jak na to? V našem předchozím videu vám odborníci poradí, jak jednoduše začít cvičit doma a ještě přitom ušetřit čas.

 

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů