Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE sleva 20 % na vše! Platí do neděle 22. 5. Vyberte si své srdcovky a použijte kód: ONADNES2022

Plováček - ONADNES 2022

3 pozitiva v době koronaviru

Žena s blonďatými vlasy sedí na gauči s dítětem a společně se smějí.

Užijte si život offline. Home office ani izolace v práci vás nedostane. Využijte svůj volný čas na maximum a zůstaňte pozitivně naladění. Máme pro vás 3 + 1 TIP jak si udržet chladnou hlavu a domácí pohodu.

1. Život offline

Člověk je tvor společenský. Jsme zvyklí na kolegy v práci, přátele, rodinu a hlavně volnost. Jenže v posledních letech se mnoho z nás “schovalo” do virtuálního světa, přestali jsme si spolu povídat a užívat si společných chvil s blízkými. 

Neustále kontrolujeme pracovní e-maily (i mimo pracovní dobu), občas pro jistotu mrkneme na Twitter, abychom zůstali v obraze. V neposlední řadě teď visíme na různých TV kanálech, které nám sdělují počty nakažených zákeřným virem. 

Naše psychika dostává zabrat. Kudy z toho ven? Co takhle zkusit se na chvíli odpojit, být alespoň pár hodin denně offline, uvařit si s partnerem dobrou večeři ze zdravého jídla nebo si prostě zahrát s dětmi nějakou deskovou hru.

2. Pracujete, ale jinak

Ať už chodíte normálně do práce, jste doma v karanténě nebo pracujete z pohodlí domova, na všem se dá najít něco pozitivního. Zvyknout si na práci z domu může chvilku trvat. 

Musíte chodit do práce? Uspořádejte s kolegy soutěž o nejoriginálnější roušku. Fantazii se meze nekladou. Zůstali jste doma v karanténě? Máte spoustu času na všechno. Začněte se učit cizí jazyk, přečtěte si knihy, které jste měli na seznamu Někdy v budoucnu

České hlavičky učí dětičky

Co s dětmi? Ano, souhlasíme. Děti se v lepším případě začnou nudit po 2 dnech. Víte, že ČT spustila online program UčíTelka (když děti učí telka)? Ani většina základních a středních škol nezahálí a spouští online výukové programy pro své žáky, takže děti se budou zábavnou formou vzdělávat dál a vy můžete pracovat v klidu z vedlejší místnosti.

2. Ušetříte čas

Najednou nám odpadly pravidelné aktivity. Žádné fitness, vození dětí na kroužky, natož večerní sklenka vína v baru. Mnozí z nás cestují za prací denně i 3 hodiny. Neplýtvejte získaný čas na sociálních sítích, naopak se ho snažte využít co nejefektivněji.

  • Udělejte si čas pro sebe. Nalakujte si nehty, dejte si masku na vlasy, pusťte si oblíbené podcasty, které máte uložené už půl roku, začněte s hubnutím. Prostě cokoliv, na co jste neměli čas.
  • Ukliďte si. Třeba ten šuplík pod postelí, nebo sklep. Tedy, pokud “Máte sklep?”.
  • Začněte cvičit. Naše Andy pro vás natočila video se cviky, které zvládnete i na balkoně. Nebo můžete zkusit online lekce jógy, pilates a další.

A nakonec pár tipů proti trudomyslnosti

  1. Zavzpomínejte si na své dětství. Zahrajte si Lodě nebo Dostihy a sázky, pamatujete?
  2. Vemte psa, nebo kočku a vyrazte ven na procházku. Nejlépe do lesa.
  3. Dejte si něco dobrého. Užijte si společné snídaně, vyzkoušejte proteinovou palačinku s avokádovou nutellou nebo si připravte  rychlý oběd v podobě těstovinového salátu.

A když bude nejhůř, pusťte si píseň z dílny našeho nejoblíbenějšího umělce, který si se špatnou náladou dokázal kdykoliv poradit.

 

Hodně zdraví a sil přeje tým KetoDiet

 

Autor: Pavla Frindtová

Foto: www.unsplash.com

 

Předchozí článek: Nemoci si na vás už nepřijdou! Získejte neprůstřelnou imunitu

 

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů