Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE – Extra sleva 15 % na všechny výhodné balíčky! Platí do neděle 3. 7. Zhubněte efektivně a s chutí! Slevový kód: VYHODNE15

Plováček - Výhodné balíčky

8 nejčastějších výmluv, které nám brání v hubnutí a pohybu. Skončete s nimi!

Žena ve sportovním oblečení s proteinovými tyčinkami KetoDiet s příchutí kokos-banán.

Kolikrát už jste si řekli, že s dietou začnete až za měsíc nebo na Nový rok? Nebo si říkáte: Půjdu si zaběhat, až dočtu tuhle kapitolu, dodělám tohle či tamto, nebo až dostanu přidáno? Pravdou je, že nikdy nezhubnete, když budete pořád hledat nějaké výmluvy. Je zapotřebí najít způsob, jak se už nikdy nevymlouvat. A jaké jsou ty nejčastější výmluvy, které nás brzdí?

Peníze

Nemůžete chodit do posilovny, na aerobik nebo na HEAT, protože hodina stojí skoro dvě stě korun, a vám to prostě připadá hodně? Nezlobte se, ale cíl, který máte, vyžaduje jisté oběti, a vy musíte jednoduše něco upřednostnit. Pokud si kupujete každý den do práce cappuccino, pak si ho už nekupujte a raději jděte cvičit. Nechoďte do restaurací na obědy, noste si s sebou do práce jídla svoje. A ještě něco – nemusíte ani chodit do posilovny, stačí si nazout běžecké boty a vyrazit ven do přírody. Je to zadarmo.

Nemám čas

Jedna z nejčastějších výmluv téměř všech žen. Mám tři děti, nemůžu jít cvičit. Nemám čas udělat si „svoje“ dietní jídlo. Naučte se ovládat svůj čas a na některé věci prostě říkat „ne“. Existuje tisíc možností, jak tuhle výmluvu už nikdy nepoužívat! Vstaňte dřív, jděte spát později, přestaňte chodit s kamarádkami na víno. Den má čtyřiadvacet hodin. Nemáte čas si vařit? Není nic jednoduššího než vyzkoušet některé z našich ketojídel, například proteinové smoothie, proteinovou polévku nebo proteinovou kaši, které si připravíte během několika minut. A nakrájet zeleninu taky netrvá dlouho. Přestaňte hledat důvody, proč to nejde, a hledejte cesty, jak na to.

Není vhodná doba

Popravdě? Nikdy není správný čas na to začít, a to nejen s hubnutím. Jediná správná odpověď je PRÁVĚ TEĎ. Udělejte to, dokud dýcháte, protože vždycky něco přijde – nečekaná finanční vydání, práce, dítě, rozchod… Samozřejmě, že nebudete začínat, pokud máte zrovna chřipku nebo se potýkáte s vážnější nemocí. Jinak neexistuje žádná omluvenka. I po rozchodu s přítelem můžete začít cvičit, naopak vám to pomůže zlepšit náladu. Nelitujte se a naskočte do toho plnou parou!

StrachProteinová tyčinka příchuť Jahoda

Vždycky bude existovat strach a obavy. I ti nejúspěšnější lidé na světě se něčeho bojí. Ale mají odvahu se strachem bojovat. Strach je vlastně dobrá věc, znamená to, že máte před sebou dost velký cíl, který stojí za to následovat. Pokud si stanovíte takový, který vás nebude děsit, můžete ho snadno opustit, protože pro vás nebude nic znamenat. Přeměňte slovo „strach“ na „vzrušení“ a berte hubnutí jako výzvu, které se chcete postavit!

Jsem moc stará/mladá

Berte svoje mládí jako bonus – máte čas i zdraví. Nemáte starosti s péčí o rodinu, máte méně povinností, nemáte hypotéku, partnera ani děti. Super čas začít třeba s KetoDiet nebo se začít pravidelně hýbat. Je vám skoro padesát nebo i víc? Máte počínající artrózu v koleni a bolí vás záda? Ani vy nemusíte házet ručník do ringu. Hubnout a cvičit se dá kdykoli. Jen si vyberte vhodné cvičení právě pro vaše kolena (záda, kotník atd.) a vhodnou dietu. Nikdy není pozdě začít.

 

Je to moc těžké, nezvládnu to

Kdyby bylo lehké zhubnout, všichni kolem by byli hubení jako lunt. Ano, bude to těžké, ale zvládnete to, když se dobře připravíte. Všechno je ve vaší hlavě, nikdo za vás váš boj nevybojuje. Chcete zhubnout? Víte tedy, co chcete, a víte taky, že všechno vyžaduje práci. Zadarmo nikdo nic nedostane. Bohužel to zahrnuje někdy i to, co nechceme dělat nebo co nás nebaví. A pokud se vám zdá těžké vyměnit hranolky za salát, je to dobré znamení. Signál, že se rozhodně nebudete nudit. Těžké cíle stimulují a udržují nás v napětí. Pozor ale, cíle můžou být těžké, ale vždy by měly být reálné.

Co si budou myslet ostatní

Proč by vám na to mělo záležet, co si o vás bude kdo myslet? Kolegyně z práce nebo sousedka? Neexistuje žádný dobrý důvod, proč by na vašem hubnutí a cvičení mělo záležet ještě někomu dalšímu. Jistě, je prima mít kamarádku, která vás bude hecovat nebo partnera, který s vámi bude chodit běhat, ale jinak je tahle výmluva k ničemu. Nedovolte, aby vás negativita druhých brzdila!

Co když selžu?

Jsme jen lidi, každý občas selže a udělá chybu. Ale je to 50 na 50, že uspějete nebo prohrajete. A to je celkem dobré skóre, nemyslíte? Selhání je vždycky riziko, na které si musíte zvyknout. Velmi málo věcí má stoprocentní úspěšnost. Využijte tuhle výmluvu jako příležitost. Tahle výmluva je ve vaší hlavě, je součást vašeho hubnoucího příběhu, který si neustále opakujete. Jakmile tento váš příběh přijmete a pustíte dál, můžete začít s psaním nové kapitoly a přiblížit se svým cílům.

Autor: Aši

Foto: KetoDietPředchozí článek: Závislost na cukru. Zbavte se jí díky tipům výživové poradkyně

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů