Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

5 mobilních aplikací, se kterými zhubnete snáz

Žena sedí doma na gauči a prohlíží si aplikace na hubnutí ve svém mobilu.

V dnešní uspěchané době si už asi těžko představíme někoho bez mobilního telefonu nebo jiného chytrého zařízení. Všichni je máme neustále po ruce a trávíme s nimi někdy až příliš mnoho času, který bychom mohli raději věnovat nějaké přínosnější aktivitě. Ruku na srdce, kdo z nás to nezná? Každá mince má naštěstí dvě strany, a tak i mobilní telefony, tablety a chytré hodinky dokáží zastat pozici dobrého sluhy a pomoci nám ve snaze shodit nějaké to kilo, nabrat svalovou hmotu, sledovat výsledky, a především hledat neustále potřebnou inspiraci. A které aplikace vám pomohou na cestě za lepší postavou a aktivnějším životním stylem?

Volume doprava, jde se sportovat!    

Nikdo z nás nemusí být právě raketový vědec, aby se dovtípil, že pohyb neodmyslitelně patří ke zdravému životnímu stylu. Chcete vypadat lépe, být štíhlejší a cítit se skvěle? Bez sportu a úpravy jídelníčku úspěšní zřejmě nebudete. Velkým benefitem pravidelného pohybu je vyplavování hormonu štěstí a s ním i skvělá nálada, která vás pak bude provázet každý den. Vyděsilo vás spojení sport a každý den? Není se čeho bát! Pohyb je naštěstí návykový a postupně, někdy i přes těžké začátky, si ho zamiluje opravdu každý.

Oblíbené aplikace, které jsme otestovali za vás

Test KetoDiet: Aplikace na hubnutí NTCNTC – Nike Training Club​

Chtěli byste zdařilého osobního trenéra do kapsy, s více než 175 tréninky od profesionálů a sportovních celebrit úplně zdarma? Pokud ano, NTC je přesně to, co potřebujete. Připravené tréninky se hodí hlavně pro domácí cvičení. Sami si vyberete, jestli se chcete zlepšovat v silovém tréninku, vytrvalosti a kondici, mobilitě nebo dokonce nově také v józe. Velkou výhodou je i volba lekcí podle zdatnosti a intenzity. Navíc si můžete si vybrat cvičení s vybavením nebo bez.

Ať už začínáte nebo již zkušenosti se cvičením máte, každý si u této aplikace najde to své a cvičení hravě zvládne. Třešničkou na dortu je hudba, která každý trénink oživí. Češtinu tato aplikace nepodporuje, veškeré informace jsou v angličtině, ale nebojte se, v NTC jsou cviky tak skvěle znázorněny, že cvičení zvládnete i bez komentáře předcvičujícího. I malý pohyb je vždycky lepší než žádný, proto je aplikace šikovná pro všechny, kteří chtějí cvičení volit podle své aktuální nálady, kondice, nebo únavy. Funguje spolehlivě, lehce se ovládá, je zábavná, nutí vás se zlepšovat takovým tempem, jaké sami zvládáte a zároveň poskytuje takřka neomezené možnosti pro váš trénink.    

Je ZDARMA a hodí se pro Aplikace NTC se hodí pro iOS i Android

 

Test KetoDiet: Aplikace 7 Minute Workout na cvičení

7 Minute Workout App

Seven Minute Workout ​je záchranou pro všechny, kteří mají pocit, že denně nenajdou víc než pár minut na své cvičení, a to bez potřeby docházet do fitka. V aplikaci najdete několik 7minutových tréninků pro důkladné procvičení celého těla včetně kardio tréninku. Zdá se vám 7 minut málo? Cvičení si můžete v rámci aplikace i několikrát po sobě zopakovat. Tyto základní malé výzvy s komplexními cviky jsou zdarma. Pokud chcete v rámci aplikace odemknout cvičení jednotlivých partií těla, popřípadě náročnější cvičení, můžete to udělat po zaplacení a upgradu aplikace na 7 Club. Základní verze zůstává po celou dobu zdarma.

Základní verze je ZDARMA a hodí se pro Aplikace 7 minute workout se hodí pro iOS i AndroidKteré další appky stojí za vyzkoušení?

JEFIT Workout Planner / Tracker

Aplikací z okruhu fitness tréninků a domácího cvičení je nespočet. Pro doplnění můžeme uvést JEFIT Workout Planner pro iOS a JEFIT Workout Tracker pro Android, který je mimo domácí cvičení vhodný i jako inspirace do posilovny.

Hodí se pro Operační systém iOS i Android

Sweat: Kayla Itsines Fitness

Velmi moderní, komplexní a populární aplikací je Kayla Itsines Fitness. Zvlášť na sociálních sítích na ni najdete doslova oslavné ódy. Pravdou ale je, že je to jedna z dražších sportovních aplikací. Vyzkoušet si ji ale můžete i v trial verzi zdarma. Štíhlounká vysportovaná Australanka Kayla je modlou mnoha žen a jen na Instagramu má téměř 10 milionů followerů.

Hodí se pro Operační systém iOS i Android

Praktický TIP

Používáte chytré hodinky nebo sporttester pro sledování sportovní aktivity? A nebo chcete přes telefon zadávat své pokroky, spálené kalorie, našlapané kilometry a motivujete se sdílením svých úspěchů s přáteli? Nezapomínejte ani na aplikace vytvořené právě pro ně. Příkladem jsou Endomondo Sport Tracker​, který můžete používat bez chytrých hodinek, TomTom Sports, pokud máte sporttestery od společnosti TomTom, ​Fitbit ​pro stejnojmenné sporttestery, ​Garmin Connect​ pro sporttestery Garmin a mnoho dalších, které vám pomohou mít aktivitu pod dohledem.

 

Nastartujte chuťové pohárky, jde se jíst!

Jak už jsme zmínili výše, sport a správná výživa jde ruku v ruce a jeden bez druhého nemůže existovat. Pokud o změně stravování teprve začínáte přemýšlet, stačí změnit pár základních věcí, maličkostí, například vynechat z jídelníčku ​skryté cukry​ v nápojích a začít pít dostatečné množství obyčejné vody. I to se počítá! Postupem času se dopracujete do fáze, kdy budete chtít sledovat detailnější složení svého jídelníčku tak, aby vaše snaha dosáhnout cíle a zhubnout byla efektivní, zdravá a pokud možno rychlá. Pro využívání níže popsaných aplikací potřebujete znát svůj přibližný kalorický výdej a doporučený příjem, který upravíte v aplikaci podle toho, zda chcete zhubnout nebo třeba nabírat svaly. Některé z aplikací ho dokonce pomohou vypočítat. Snadné, že?

Pokud se nebojíte detailů a chcete vědět víc, teorii ​příjmu​ a ​výdeje energie​ si můžete nastudovat v článcích
naší odborné konzultantky Pavly Staňkové.

 

Test KetoDiet: Aplikace Kalorické tabulkyKalorické tabulky ​

Jsou přítelem pro všechny, kteří chtějí mít skutečně dobrý přehled o tom, kolik kalorií a především makroživin (tj. bílkovin, tuků a sacharidů) v rámci celého dne ve stravě přijmou. Aby dieta fungovala a těšily vás reálné výsledky, je dobré tyto informace znát. S čím je potřeba počítat? Používání kalorických tabulek je časově náročnější a vyžaduje z vaší strany pravidelné zadávání informací do aplikace. Věnovaný čas se ale opravdu vyplatí.

Aplikace funguje na základě nastavení celkového denního příjmu kalorií korespondujícím s nastavením vašeho vlastního cíle. Příjem je následně rozdělen i do jednotlivých makroživin. S každým jídlem do aplikace zadáváte gramáž a druh potraviny, na které jste si zrovna pochutnali. Aplikace vše zapíše do denního přehledu a odpočítá hodnoty od nastaveného cíle. Jednoduše pak uvidíte, kolik kalorií a makroživin máte ještě sníst, abyste se nedostali pod hodnotu svého bazálního metabolismu a základní funkce těla mohly správně fungovat. Aplikace zároveň pohlídá, aby byl kalorický výdej o něco vyšší, než příjem a docházelo tak k žádoucímu úbytku neoblíbené tukové tkáně.

Skvělé je, že je aplikace zdarma, v češtině a většina potravin z našich obchodů jde snadno naskenovat pomocí čárového kódu. Pokud v seznamu konzumovanou potravinu nebo výrobek nenajdete, jednoduše zadejte hodnoty z obalu ručně. Aplikace vás tímto krokem provede. Uvítáte i sledování pitného režimu, což je především v létě nadmíru důležité. I v případě, že nebudete chtít používat Kalorické tabulky dlouhodobě, stojí za to je vyzkoušet alespoň na pár dní nebo týdnů. A proč? Aplikace se pro vás stane třeba právě po skončení dietního plánu KetoDiet další pomocnou berličkou na cestě ke štíhlé linii. Naučíte se odhadnout množství jídla, které byste měli při své hubnoucí snaze sníst. Z výsledku pak můžete být skutečně překvapení. Dozvíte se totiž, jak málo, nebo moc jíte, tím se vám rázem objasní, proč možná právě vy trpíte problémy s nadváhou.

Je ZDARMA a hodí se pro Aplikace na hubnutí pro operační systémy iOS i AndroidAplikace se hodí pro operační systém Windows

Zjistěte, jaký je váš BMI index. Zadejte své údaje do naší kalkulačky a výsledky máte během pár vteřin.

Zajímá vás, která ketodieta je tou nejlepší? Omrkněte KetoDiet recenze a vyberte si svou cestu za štíhlým tělem.

S chutí do toho!

Ať už se rozhodnete stáhnout appku sportovní nebo se pustíte do hlídání makroživin, v kombinaci s rozumným přístupem a pevnou vůlí vám usnadní cestu k vašemu cíli. Věřte tomu, a hlavně věřte sami v sebe, protože pak dokážete věci, o kterých jste si mysleli, že jsou nemožné.

Autor a fotografie: Martina Šípková

Předchozí článek: Co jíst před a po cvičení při hubnutí podle fitness trenérky

 

Může vás zajímat: Keto tablety HEAT – spalovač tuků

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů