Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE – Extra sleva 15 % na všechny výhodné balíčky! Platí do neděle 3. 7. Zhubněte efektivně a s chutí! Slevový kód: VYHODNE15

Plováček - Výhodné balíčky

Jak na to, aby vám i čistá voda chutnala?

Žena drží v ruce láhev s čistou vodou

Uhodnete, bez které složky jídelníčku se naše tělo neobejde? I když nepatří mezi základní živiny, je pro nás a naše běžné fungování naprosto nepostradatelná. A navíc nám prokazatelně pomáhá s hubnutím. Ano, přesně tak, řeč je o čisté vodě.

Kolik vody mám denně vypít?

Aby dospělé tělo správně fungovalo, je dobré dopřát si přibližně 40 ml vody na každý kilogram tělesné hmotnosti za den. U 70 kg vážícího člověka je to tedy zhruba 2,8 litru vody denně. Nezapomínejte, že pokud do svého programu zařazujete sport, vodu, kterou vypijete během cvičení, do pitného režimu nepočítejte. Během zvýšené tělesné aktivity potřeba příjmu tekutin stoupá. I milovníci dobré kávy a čajů s vysokým obsahem kofeinu by měli sáhnout po extra skleničce čisté vody přibližně ve stejném objemu. Kofein v nápojích totiž dehydruje. 

Balená voda je přece „lepší“

Cukr na nás čeká opravdu za každým rohem, a pokud jste zmatení z luštění etiket balených nápojů a ochucených minerálních vod, které jsou často nečekaně obsáhlé, zaměřte se na to, aby vám i obyčejná voda z kohoutku chutnala. Ušetříte pak nejen peníze, ale i spoustu přijatých kalorií denně. Šetření plastem vás navíc zahřeje u srdce a dodržování pitného režimu pro vás bude mnohem snazší.

Je voda, kterou piju, kvalitní?

Máte strach, zda je voda z běžného vodovodu dostatečně kvalitní? Věřte, že v České republice nejsou obavy na místě a můžete je klidně pustit k vodě :) Voda u nás je nezávadná, důkladně pročištěna v čističkách, kontrolována legislativou a obsahuje dobrý poměr všech chemických látek, které pro nás kontrolují příslušné ústavy. Dokonce máme jednu z nejkvalitnějších a nejlevnějších vod v Evropě.  

K čemu je mi tedy filtr?  

Určitě mi dáte za pravdu, že voda chutná v různých částech České republiky jinak, možná i v různých čtvrtích vašeho města. Chuť vody je ovlivněna jejím složením, které se může nepatrně lišit. Kromě látek nám prospěšných – minerálů, v něm najdeme i takové, které se přirozeně nachází v zemské půdě a odtud se dostávají do vody, kterou pijete.

To, že voda obsahuje stopové množství nežádoucích látek rovnou neznamená, že je pro nás závadná. V rozborech můžete najít například zbytky těžkých kovů, látky z dezinfekce a vedlejší produkty dezinfekce nebo látky z různých materiálů rozvodné sítě, která k vám vodu dopravila. Mluvíme tu často o naprosto zanedbatelném množství, takže žádný strach.

Samostatnou kapitolou by se mohly stát zmíněné minerály. Právě jejich obsah ve složení vody přímo ovlivňuje její tvrdost. Pokud voda obsahuje velké množství minerálů, označujeme ji za tvrdou (nad 300 mg/1 l vody). Naopak vodu s malým množstvím označujeme spíše za měkkou (do 100 mg/1 l vody). A teď to nejdůležitější. Příliš vysoký obsah minerálů negativně ovlivňuje kvalitu vody pro pravidelný pitný režim, není tedy vhodné ji pít dlouhodobě.

Jak se v tom vyznat?

Pamatujte si, že ideální poměr minerálních látek na kvalitní vodu se pohybuje v rozmezí 100–200 mg/1 l vody.

Pokud už teď víte, že máte doma vodu tvrdší, určitě vyzkoušejte některou z verzí filtrace. Filtrací vody můžete vašemu pitnému režimu dodat extra kvalitu, lepší chuť a zbavit ji nežádoucích látek i vodního kamene. Dokonce i s neoblíbeným čištěním rychlovarné konvice bude konec!

Filtrační konvice pro lepší kvalitu a chuť vody | KetoDiet

Není filtr jako filtr

Zatím neexistuje žádný univerzální filtr, proto je třeba nejprve zjistit, jaké látky ve vodě nechcete. Pomocníkem bude rozbor vody, který vám poskytne její dodavatel. Informace najdete volně na internetu nebo hledejte odkaz u faktury za její dodávku. Teď, když složení své vody znáte, už stačí jenom zacílit na správné řešení.

Jaké máte tedy možnosti? Náročnější jsou filtrace, které si instalují na kuchyňské kohoutky nebo pod dřez, pojďme si ale představit rychlejší a jednodušší variantu.

Filtrační konvice na čištění vody | Aby i čistá voda chutnala. KetoDiet1. Filtrační konvice

V obchodech a na e-shopech seženete mnoho domácích konvic, dokonce i těch rychlovarných, s čistícím filtrem. Rychlovarné konvice mohu z osobní zkušenosti jedině doporučit. Jak to funguje? Filtry v konvicích nenápadně zatočí nejprve s hrubou nečistotou vody, následně díky pryskyřici redukují vodní kámen a absorbují do sebe všechny těžké kovy, jako je olovo nebo měď. Okapy přece pít nechceme! Aktivní uhlí upraví chuť a vůni „pochytáním“ zbytků chlóru nebo pesticidů. Příjemným bonusem je, že také zabraňují vzniku a množení bakterií. Jedním filtrem hravě zvládnete přefiltrovat 100 litrů vody, a to je množství, které může pokrýt váš pitný režim až na 5 týdnů. Je to vcelku účinné, co říkáte?

2. Chytré láhveČistá voda v láhvi | KetoDiet

Dnešní doba je skvělá i proto, že se neustále vytváří produkty, které usnadňují život. Co takhle udělat krok vpřed a kromě filtrování vody doma zkusit láhev, která přefiltruje vodu kdekoliv ji doplníte? Krásné barevné láhve s filtry, které vodu čistí ve chvíli, kdy ji právě pijete, najdete v mnoha obchodech i e-shopech. Láhve si poradí s chlórem, dalšími nežádoucími organickými složkami vody, a ještě vám budou skvělým módním doplňkem. Díky těmto barevným pomocníkům nezapomenete na kvalitní pitný režim v práci, ve škole ani na cestách.

Nechcete se vzdát své oblíbené láhve na vodu? Zkuste se podívat po cestovních filtrech nebo si doplňujte čerstvě přefiltrovanou vodou v pohodlí domova.

 

Vždy je důležité zamýšlet se nad tím, co pro sebe a své tělo můžeme vcelku jednoduše udělat, aby bylo zdravé a skvěle fungovalo. Zaměřit se v tomto ohledu na pitný režim je trefou do černého a věřte, že budete překvapeni, co všechno dokáže správný pitný režim ovlivnit k lepšímu. Ať už filtr používáte, nebo ne, co takhle dát si právě teď skleničku dobré čisté vody?

Úspěšný a pozitivní vstup do podzimního období!

Autor: Martina Šípková

Předcházející článek: 9 nejčastějších důvodů, proč nehubnete

 

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů