Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE sleva 20 % na vše! Platí do neděle 22. 5. Vyberte si své srdcovky a použijte kód: ONADNES2022

Plováček - ONADNES 2022

Jak o Vánocích nepřibrat a nezbláznit

Vánoční perníčky, hřebíček, skořice a badyán. Vánoce nemusí nutně znamenat přejídání se.

Vánoční svátky nejsou dny přejídání, stresu, naštvanosti a únavy, nezapomínejte na to.

Vánoční svátky nejsou (nebo by neměly být) obdobím nezřízeného obžerstva, zažívacích potíží a nabraných kilogramů. Takže pokud se bojíte, že sami sebe neukočírujete, máme pro vás několik tipů, jak se přes svátky z obavy o štíhlou linii nezbláznit.

  1. Připravte se! Protože připraveného nic nepřekvapí – upečte zdravé cukroví, nakupte ovoce, zeleninu, mandle, ořechy. Nabídka v obchodech je více než pestrá.
  2. Kvalita je víc, než kvantita. Naservírujte na sváteční stůl pro chuť jen pár kousků cukroví, pár chlebíčků. Není potřeba to s množstvím přehánět.
  3. Berte vše s rozumem. Užívejte si především svou rodinu a vánoční čas, zimní atmosféru. Dejte těmto důležitým věcem vyšší prioritu, než-li jídlu.
  4. Pohyb. Choďte ven na dlouhé procházky na čerstvý vzduch – nejlépe do lesa, k řece, nebo alespoň do parku.
  5. Nebojte se návštěv! Na návštěvách nemusíte jíst, není to vaše povinnost. Pokud víte, že vás čeká odpoledne u maminky, kterou by mrzelo, že si nedáte její rohlíčky, jež jste přece měli tak rádi, tak si dejte lehčí oběd a jeden – dva kousky ochutnejte. Anebo si trošku cukroví nechte zabalit s sebou, a dopřejte si ho až další den. 
  6. Nepřejídejte se. Zachovejte si 5 porcí na den. K jídlu si udělejte porci zeleniny, která podpoří vaše trávení. Uvidíte, že toho sníte výrazně méně a nebude vám "těžko".
  7. Voda je základ. Pijte dostatek vody, neslazených čajů. Pozor na colové drinky a další sladké nápoje, nebo na přemíru alkoholu.
  8. Dejte svátek svému tělu. Když pojmete svátky trošku jinak, proložíte sváteční čas i dny zdravým a lehkým jídlem a pohybem, budete se cítit mnohe více odpočatí a nabití energií.

A když porušíte některou ze zásad a předsevzetí? Svět se nezboří! Hlavně sami sebe netrestejte a nepropadejte zbytečným depresím!

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů