Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Jak o Vánocích nepřibrat a nezbláznit

Vánoční svátky nejsou dny přejídání, stresu, naštvanosti a únavy, nezapomínejte na to.

Vánoční svátky nejsou (nebo by neměly být) obdobím nezřízeného obžerstva, zažívacích potíží a nabraných kilogramů. Takže pokud se bojíte, že sami sebe neukočírujete, máme pro vás několik tipů, jak se přes svátky z obavy o štíhlou linii nezbláznit.

 1. Připravte se! Protože připraveného nic nepřekvapí – upečte zdravé cukroví, nakupte ovoce, zeleninu, mandle, ořechy. Nabídka v obchodech je více než pestrá.
 2. Kvalita je víc, než kvantita. Naservírujte na sváteční stůl pro chuť jen pár kousků cukroví, pár chlebíčků. Není potřeba to s množstvím přehánět.
 3. Berte vše s rozumem. Užívejte si především svou rodinu a vánoční čas, zimní atmosféru. Dejte těmto důležitým věcem vyšší prioritu, než-li jídlu.
 4. Pohyb. Choďte ven na dlouhé procházky na čerstvý vzduch – nejlépe do lesa, k řece, nebo alespoň do parku.
 5. Nebojte se návštěv! Na návštěvách nemusíte jíst, není to vaše povinnost. Pokud víte, že vás čeká odpoledne u maminky, kterou by mrzelo, že si nedáte její rohlíčky, jež jste přece měli tak rádi, tak si dejte lehčí oběd a jeden – dva kousky ochutnejte. Anebo si trošku cukroví nechte zabalit s sebou, a dopřejte si ho až další den. 
 6. Nepřejídejte se. Zachovejte si 5 porcí na den. K jídlu si udělejte porci zeleniny, která podpoří vaše trávení. Uvidíte, že toho sníte výrazně méně a nebude vám "těžko".
 7. Voda je základ. Pijte dostatek vody, neslazených čajů. Pozor na colové drinky a další sladké nápoje, nebo na přemíru alkoholu.
 8. Dejte svátek svému tělu. Když pojmete svátky trošku jinak, proložíte sváteční čas i dny zdravým a lehkým jídlem a pohybem, budete se cítit mnohe více odpočatí a nabití energií.

A když porušíte některou ze zásad a předsevzetí? Svět se nezboří! Hlavně sami sebe netrestejte a nepropadejte zbytečným depresím!

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Ozvěte se nám a my vám poradíme jak zhubnout.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

 • Heureka
 • Česká pošta
 • PPL
 • Visa
 • Maestro
 • Mastercard