Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Mám slabou vůli, ale toužím zhubnout!

Žena drží v jedné ruce sladký dortík, ve druhé ruce jablko. Chcete zhubnout, ale máte slabou vůli? Můžete to změnit.

Také si čas od času říkáte, jak je možné, že jsou lidé se silnou vůlí, vše jim jde téměř bez práce a se svým odhodláním se nemusí prát, kdežto vy musíte horko těžko překonávat sami sebe? Není to nespravedlivé?

Radostnou zprávou pro začátek je fakt, že ani "ti druzí" nemají něco, co byste nemohli mít také. Na co byste se tedy měli zaměřit? Co udělat jako první?

Akceptujte ji

Nejprve si přiznejte, jak na tom jste. Přijměte skutečnost, že máte slabou vůli a že se na ni prozatím nemůžete absolutně spolehnout. Že vás nepodrží, když to budete nejvíc potřebovat. Nevyčítejte si ale tuto vlastnost, ak­ceptujte ji. Nyní máte příležitost vše změ­nit.

Co je to vlastně "vůle"?

Vlastnost? Dědičná dispozice? Zda budete, nebo nebudete mít vůli, závisí pouze na vašem rozhodnutí. Vůle by se dala zjednodušeně přirovnat ke svalu. Ano, například k bicepsu na vaší paži. Funguje totiž hodně podobně - používáme ji denně? Pak bude růst! Když ji ale nepoužíváme téměř vůbec, zakrní. 

Netlačte na sebe příliš, sval vám také nevyroste ze dne na den, ale po odpovídajícím čase stráveném pravidelným cvičením. Krok po kroku. 

Proč trénovat svou vůli?

Protože jde o nejsnazší a nejúčinnější taktiku, která vám pomůže být znovu sám sebou a dopracovat se k vysněnému štíhlejšímu tělu. Lze ji časem vytrénovat tak, že přechází v automatické jednání a bude pro vás nejen naprostou samozřejmostí, ale také základem vašeho zdraví a krásy.

Jak mám pokračovat?

Silnou vůli lze získat opakováním situací, kdy je třeba ji plně využít. Stačí začít úplně zlehounka a to tak, že na sebe nachystáte jednoduchou situaci, ve které zvládnete odmítnout jídlo, které by jinak znamenalo další nabírání hmotnosti. První takovou situací může být už samotný nákup v obchodě. Rozhodnete se, že místo 30dkg oblíbené uzeniny si tentokrát koupíte jen 5 dkg uzenin a zbývajících 25 dkg si zvolíte kvalitní šunku od kosti. Takovýhle jednoduchý první krok vám přinese pocit uspokojení a také motivaci pro kroky další. Časem vám nebude dělat obtíže zvládnout situace mnohem obtížnější.

Mám se odměnit?

Pokud vám nestačí jen dobrý pocit ze sebe sama a zlepšení sebevědomí, můžete se motivovat i menší odměnou, kterou by ovšem nemělo být jídlo. Nejste přece domácí mazlíček, který by měl dostávat pamlsky. Zajděte si ke kadeřnici, kupte si svůj oblíbený časopis, nebo si zajděte do kina. Hlavní odměnou pro vás ale za pár týdnů bude vaše snižující se hmotnost a věřte, že i uznání blízkého okolí.

 

 

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů