Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE sleva 20 % na vše! Platí do neděle 22. 5. Vyberte si své srdcovky a použijte kód: ONADNES2022

Plováček - ONADNES 2022

Marta Adamčáková a Radim Hanžl - Má hubnutí v páru jen samá pozitiva?

Marta Adamčáková a Radim Hanžl, kteří hubnou s keto dietou, drží KetoDiet shakery s proteinovými nápoji.

Marta a Radim se rozhodli s KetoDiet hubnout společně. Jak se vzájemně motivují, v čem je hubnutí ve dvou snazší a v čem naopak obtížnější? Jak velký vliv má psychika na hubnutí a zdraví? To vše a mnoho dalšího nám s vtipem sobě vlastním prozradili.

Marti, povězte nám na úvod něco o tom, jak jste objevila KetoDiet.

Marta: Vždycky jsem byla při těle, ale cítila jsem se ve svém těle dobře a moje křivky se mi líbily. Když jsem začala studovat v České republice (pocházím ze Slovenska), nechala jsem se unést místním výborným jídlem. Při škole jsem si našla brigádu v KFC, kde byl přístup k jídlu… ehm… fastfoodu. Tam jsme se vlastně s Radimem poznali. Jídlo evidentně spojuje (smích). Pak se mi spustil atopický ekzém. Na pohotovosti mi dávali kortikosteroidy a já jsem tak přibrala přes 30 kilogramů za půl roku, všude jsem měla fleky, začaly se mi objevovat strie, hrůza. Jsem člověk, který na všem zlém hledá něco hezkého, ale tehdy jsem se dostala do fáze, kdy jsem ze svého fyzického stavu byla psychicky opravdu na dně. Když jsem viděla, že přibírám, rozhodla jsem se pro KetoDiet, shodila, kolik potřebovala a cítila se zase super.

Jaký byl zásadní moment pro rozhodnutí, že budete společně hubnout?

Marta: Rozhodnutí přišlo hlavně z mojí strany. Po skončení plánu KetoDiet jsem jedla nepravidelně a začala jsem přibírat. Kila šla nahoru i přesto, že jsem jedla méně a méně. Ten večer si pamatuji, jako by to bylo včera. Učila jsem se na zkoušku a řekla si “stačí, takhle už to dál nejde”. Svěřila jsem se Radimovi, měsíc jsme zkoušeli nízkosacharidové stravování. Zjistili jsme, že nám vyhovuje, ale potřebovali jsme nějaký “radikální řez”. Po mojí dobré předchozí zkušenosti s KetoDiet jsme se rozhodli objednat hotové kufříky a jít rovnou do dietního plánu.

Radim: Musím se přiznat, že zprvu jsem byl trochu skeptický. Otcovy hubnoucí pokusy končily věčně neúspěchem a mamce po věčných dietách pomohl až bypass žaludku. Řekl jsem si ale, že když mě to nezabije, tak mě to posílí. (smích) Svou lásku jsem podpořil a i přes smíšené pocity jsem se do toho pustil s ní.

 

Zásadní pro úspěšné hubnutí je pochopit, že to není pouze krátkodobá dieta, ale nový životní styl.”

 

Je podle vás hubnutí v páru snazší? Motivujete se vzájemně? Kdo z vás je větší “dříč”?

Marta: Myslím, že hubnutí v páru má pozitiva i negativa. Na jednu stranu se motivujeme, vaříme si stejná jídla, nemáme doma nic nezdravého, co by nás pokoušelo. Na druhou stranu mě někdy mrzí, když vidím, jak rychle jdou kilogramy Radimovi dolů, i když občas zhřeší, a u mě se pokrok někdy zasekne, i když dietu dodržuji.

Radim: Prvních pár týdnů jsem to Martě dost ztěžoval. Procházel jsem si sacharidovou chřipkou a jednou za pár dní po večerech mě chutě ovládly a měl jsem potřebu se něčím dojíst, takže jsem jí dělal dost chutě. Ze začátku jsme jeden druhého skutečně museli motivovat a držet nad vodou. Pak se vše srovnalo a zdravý jídelníček jsme si oblíbili. Já si tedy mohu hubnutí ve dvou jen pochvalovat. Jinak si myslím, že Martička má každé kilo dole daleko víc vydřené než já. Holt holkám to jde hůř.

Jak jste na tom byli se stravováním v dětství, během studií? Zkoušeli jste nějaké diety? Fungovaly?

Marta: Já byla při těle odmala. V pubertě jsem zkoušela kdeco - od jedení jednoho jogurtu za den (zkolabovala jsem) přes 90denní dietu až po KetoDiet, která jediná zabrala. Jsem milovník sladkého, během zkouškového jsem dala i 5 sladkých tyčinek za den bez problémů. Teď už mě naštěstí tyhle chutě přešly a když chci, najdu si zdravější variantu. A hlavně vím, že zásadní pro úspěšné hubnutí je pochopit, že to není pouze dieta, ale životní styl. Přenastavit si hlavu.

 Radim: První problémy s váhou jsem začal pociťovat v 19 letech. Já, do té doby střízlík jako ramínko na šaty, jsem začal mohutnět ve všech směrech a udělalo se mi „bříško“. Moc tomu nepomohlo, že jsem přesedlal z jízdního kola na auto. Než jsem poznal Martičku, žil jsem s otcem a bratrem. Vařili jsme si sami kluci, hlavně českou kuchyni, odjížděli jsme z domu brzy ráno a vraceli se pozdě večer hladoví. Na vejšce se to moc nezlepšilo. Ráno nestíháte ani snídani, přes den je jediná strava bageta z kantýny s energeťákem a večer do sebe doma hodíte velký talíř omáčky nebo pizzu a jdete spát, když zrovna nemusíte do noci rýsovat. To si vybralo za 7 let svou daň +40 kilogramů. A bylo málo platné, že jsem chodil pravidelně cvičit s kamarády i několikrát týdně.

Jak aktuálně vypadá váš jídelníček? Popište nám jeden svůj den..

Marta: Doma vařím hlavně já. Snažím se o pestrou stravu. Radim ví, po čem má sáhnout, které potraviny můžeme, a já zas vím, že když doma nebude mít připravený oběd, je schopný sáhnout tajně po kebabu a podobně (smích). Takže se snažím, aby měl vždy připravenou zdravou variantu. Běžně den začínáme nápojem KetoDiet nebo chlebíkem. Vždy máme u sebe oříšky nebo proteinovou tyčinku, aby nás nepřekvapil hlad. K obědu si dáváme větší jídla, třeba salát s cottage sýrem, vajíčkem nebo masem. Mně to mnohdy stačí a večer si dám už jen proteinový nápoj, Radim mívá večer ještě hlad, tak si dává omeletu, nápoj nebo zeleninu.

Radim: Musím přiznat, že nebýt Martičky, tak bych asi úplně dietně nejedl. Díky ní se hlídám. A k příběhu s kebabem... jsou dny, kdy jsem nečekaně přes oběd mimo domov. Těžko se pak hledá něco nízkosacharidového. Docela mě baví Naked Burger od McDonald’s a místo hranolek salát. Bohužel ani to není vždy po ruce. Fakt se snažím! Občas to prostě nevyjde.

Marta: Potom přijde domů, dá mi pusu, táhne z něj kebab a už to neutají! (smích)

 

Psychika je půlka úspěchu. Nepotřebujete fitness náramky, chytré váhy nebo aplikace. Důležitější je silná vůle, udržet si nadšení a pozitivní přístup.”

 

Jaké KetoDiet produkty byste čtenářům doporučili?

Radim: Polévky. Vždycky si je ještě trochu vytuním, třeba jarní cibulkou nebo pórkem. Z drinků suverénně vede čokoláda a banán. A topovka k televizi? Proteinové chipsy.

Marta: Já ujíždím na banánovém a čokoládovém nápoji, croissantech, oříškovém krému a hovězí polévce.

Proteinový croissant KeotDiet

Dáte si někdy něco ne úplně dietního?

Marta: No jeje (smích). Hlavně při PMS mám chutě. To jídlo ale musí stát za hřích. Kvůli nějakému rohlíku nebo hranolkám bych dietu neporušila. Většinou mi stačí vymyslet si nízkosacharidovou variantu a jsem v pohodě. Občas si ale třeba popcorn k Jokerovi dám. Vtipné je, že váha jde i po téhle jednorázovce dolů.

Radim: Vzhledem k tomu, co jsem na sebe prásknul o pár řádků výš, se raději odmlčím a budu se stydět. Ostatně, asi i proto mi ta váha delší dobu stojí a převaluje se kolem stejného čísla. Musím zase začít trochu víc hlídat režim.

Marta je velmi kreativní, co se týče vymýšlení nových dietních receptů. Marti, kde berete pro vaření a pečení inspiraci? 

Marta: Vycházím z běžných jídel, která mi v dietě chybějí, a vymýšlím, jak je udělat v nízkosacharidové verzi. Občas hledám inspiraci na Pinterestu. Často je to pokus-omyl, nesmíte se bát experimentovat.

Radime, jaké jídlo z receptů od Marty vám chutná nejvíc?

Radim: Pokud bych si měl vybrat jednu věc, pak to bude kakaový proteinový mugcake. Po tom bych se utloukl.

Zmiňovali jste, že k úspěšnému hubnutí je potřeba přenastavit si hlavu. Je podle vás i psychická pohoda pro hubnutí zásadní?

Radim: Psychika je půlka úspěchu. Nepotřebujete fitness náramky, chytré váhy nebo aplikace. Důležitější je silná vůle, brát to s nadhledem a jako změnu životního stylu a sebe sama, nenutit se přes nevoli, udržet si nadšení a pozitivní přístup.

V říjnu tohoto roku vás dokonce čeká svatba.

Marta: Jelikož láska prochází žaludkem, tak se Radim rozhodl, že jsem ta pravá (smích). A tak započal boj s výzvou “hubnu do šatů”. Do 10. 10. 2020 mám co dělat.

Radim: I já mám co dělat. Byl bych rád, abych se do svatby dostal trochu do formy a váha šla pod 100 kilogramů.

Jaké jsou vaše aktuální cíle? Ať už v hubnutí, sportování, cestování…

Marta: U mě odstátnicovat, konečně se zaměstnat v oboru, který mě baví. Pak zorganizovat krásnou svatbu, pohubnout a všechno to zvládnout s nadhledem. Čeká nás dost náročný, přelomový a zároveń krásný rok. Je možné, že se to odrazí na našem Instagramu a budu méně aktivní, ale věřím, že úžasná komunita, kterou tam máme, při nás bude stát pořád.

Radim: Pro mě je aktuální cíl si trochu přeorganizovat svůj pracovní život a dát všemu malinko jiný řád, což nijak nebrání tomu dál hubnout. Naopak. Doufám, že se tím uvolní čas i pro sportovní aktivity, které by šlo vykonávat v páru.

 

Tak, jako z jednoho salátu nezhubnete, tak ani z jednoho koláčku nepřiberete.”

 

Máte toho hodně před sebou, držíme palce, ať se vše vydaří podle představ.

Je něco, co byste sdělili všem, co přemýšlí o hubnutí s KetoDiet?

Radim: Já bych všem KetoDiet doporučil. Nevzdávejte to v prvních týdnech. Vidím všude podpůrných skupinách, že to lidé vzdávají pro různé důvody. Těch důvodů proč vydržet a zhubnout je mnohem víc. Mně zmizela spánková apnoe, méně chrápu, budím se vyspaný a plný energie, méně se potím, lépe mi funguje termoregulace, jsem pohyblivější, snáz běhám a sportuji. Jděte do toho, ta změna stojí za to!

Marta: Myslete na to, že to není jen dieta, ale změna životního stylu. Uvažujete-li stylem “od pondělí, po oslavě narozenin, zítra” a podobně, přestaňte a jděte do toho hned. Správný čas nepřijde nikdy a vždy tu bude další oslava nebo jiná příležitost, kde jídlo číhá. Pokud to jde, zbavte se všeho, co vás doma bude lákat. Mějte nadhled. Tak, jako z jednoho salátu nezhubnete, tak z jednoho koláčku nepřiberete.

Děkujeme moc za milý rozhovor, přejeme hodně úspěchů a krásné společné roky.

 

Autor: Andrea Skolková

Fotografie: Archiv Marty Adamčákové

 

Přečtěte si, co dělají šťastní lidé jinak a zkuste žít jako oni.

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů