Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE sleva 20 % na vše! Platí do neděle 22. 5. Vyberte si své srdcovky a použijte kód: ONADNES2022

Plováček - ONADNES 2022

Návrat slávy sušeného masa

Sušené maso doplní bílkoviny a zažene hlad. Je novinkou v sortimentu KetoDiet. Ochutnejte krůtí a hovězí JERKY.

I když se to mnoha lidem může zdát překvapivé, sušené maso není čerstvou novinkou 21. století. V jídelníčku našich předků bychom ho mohli najít poměrně běžně. A je dobře, že se v současnosti k této dobrotě rádi vracíme.

Proč jerky?

Název jerky je anglickým výrazem pro sušené maso. A samo sušení je jedním z nejstarších způsobů úpravy jídla, které je vhodné pro jeho dlouhodobé uchovávání. Tuto metodu používali již staří Egypťané pro skladování masa a dalších potravin, protože neexistovaly tak široké možnosti konzervování jako dnes. Maso se sušilo na slunci nebo u ohně.

Hlavními průkopníky, kteří sušení masa přivedli k dokonalosti, byli Indiáni. Sušili ho venku na sluníčku se zachováním maximální dávky energetické hodnoty a při minimální hmotnosti. Při kočovném způsobu života si tak jednoduše opatřovali „svačiny“ na daleké cesty. Po vynálezu elektřiny lidé začali uchovávat potraviny v lednicích, ale tento příběh už všichni známe. V současnosti se k sušenému masu vracíme jako ke zdravé a energeticky vydatné potravině.

Dostanou každého

Jerky se nyní opět hřejí na výsluní našeho zájmu. Mají fanoušky mezi sportovci či lidmi, kteří si zakládají na zdravém životním stylu. Jsou ale i velmi oblíbené jako pochutina při posezení s přáteli. Ať jste, kdo jste, do sušeného masa jerky se právem zamilujete pro jejich vůni a jedinečnou chuť. Konzumace sušeného masa také zvyšuje bdělost, proto je perfektní například pro řidiče, nebo noční pracovníky. Na rozdíl od chipsů a jiného slaného „zla“, je mlsání sušeného masa zdravou a kvalitní volbou.

Nenahraditelné při dietě

Jerky jsou ideální nejen při proteinové dietě. Díky vysokému obsahu bílkovin a nízkému obsahu tuků skvěle zapadají do kterýchkoliv dietních plánů. Navíc v sobě skrývají i spoustu minerálů a vitamínů. Pro sušené maso KetoDiet jsou charakteristické vysoké výživové hodnoty v malém objemu.

Konkrétněji, 25 g sušeného masa odpovídá cca 60 g syrového libového masa se všemi prospěšnými nutričními hodnotami. Jako tradiční způsob konzervace masa se využívala metoda nasolením. Prosušením se získá potravina, která má přirozeně málo sacharidů, ale hlavně minimum tuku.

V dnešní moderní době již využíváme i jiné techniky než nasolení, a to především z důvodu regulace příjmu soli v potravinách. Denní doporučené množství soli zdravotnickou organizací je cca 6 g. Podívejme se pod drobnohledem na sušené maso KetoDiet a jeho zařazení do proteinové diety.  Když propočítáme množství soli na jeden sáček o hmotnosti 30 g, zjistíme, že obsahuje 1,44 g soli.

V průběhu proteinové diety doporučujeme jerky od 2. kroku jako vhodné bílkovinové jídlo.

Doporučený jídelníček

Snídaně

Dopolední svačina 

  • KetoDiet sýrová omeleta                                                                          

Oběd

  • KetoDiet polévka, zeleninový salát                               

Odpolední svačina

  • KetoDiet proteinový nápoj s vanilkovou příchutí                                                               

Večeře

Pochoutka na dovolenou

Důležitou předností sušeného masa, jak jsme zmínili na začátku článku, je nenáročnost na skladování. Skladovací teploty se pohybují mezi +5 až +30°C a to i dlouhodobě. Díky této výhodě je sušené maso vhodné do extrémních podmínek ať při sportu, turistice, delší jízdě autem, nebo v práci, kde není dostupné běžné stravování. Proto jsou jerky skvělou volbou nejen na výlety a dovolené a vy se nemusíte obávat, že se vám vaše svačinka „zkazí“.  

KetoDiet sušené maso je gurmánský zážitek. Voňavé, křupavé a s jedinečnou chutí.

Koupit své KetoDiet sušené maso. 

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů