Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE sleva 20 % na vše! Platí do neděle 22. 5. Vyberte si své srdcovky a použijte kód: ONADNES2022

Plováček - ONADNES 2022

Proč se vám nedaří zhubnout? Možná děláte tuhle častou chybu

Žena zahalená v bílém ručníku stojí na váze. Pokud se vám nedaří zhubnout, možná děláte jednu častou chybu.

Neprobíhá hubnutí podle vašich představ? Upravili jste jídelníček, pravidelně se hýbete, ale kila navíc se vás drží? Možná jste udělali malou chybu. Pojďte ji s námi jednoduše napravit. Vraťte se alespoň v myšlenkách na začátek a zjistěte, proč jste se vůbec do shazování kil pustili. Znát pravý důvod vaší snahy o štíhlejší tělo je totiž stejně důležité jako si například stanovit reálný cíl.

Proč jste se pustili do diety?

Nejen v dnešní karanténní době je třeba si udržovat fyzičku, ale také psychické rozpoložení v co možná nejsvěžejším stavu. A pro úspěšné hubnutí to platí zrovna tak. Pokud vás k vaší snaze shodit kila navíc dovedl ne zrovna vhodný důvod, může to vaše hubnutí zpomalit, nebo dokonce zastavit. Nemějte ale obavy, do plavek ještě pár týdnů zbývá. Proto je taky ideální čas si důvod, který se stane vaším hnacím motorem, ujasnit.

 

3 kroky, jak najít správný důvod, který vám pomůže zhubnout

Nehubněte, protože musíte

Často věci děláme jen proto, že musíme. Nebo si aspoň myslíme, že musíme. Každoročně začínáme hubnout, protože se blíží léto a my máme obavu vylézt z oblíbeného volného svetru. Sportujeme, protože Maruš od vedle už dva měsíce běhá. Přece se nenecháme zahanbit! Jezdíme do přírody, protože je venku hezky, i když máme chuť se zavřít doma a poslechnout si nějaký zajímavý podcast nebo si upéct zdravý dort. Nenechte se strhnout „musem“. Dejte na sebe a své pocity. Zjistěte, co potřebuje vaše hlava i tělo. Pak budete nejen spokojenější, okolí i sama sobě milejší, ale taky zdravější a štíhlejší.

 

Oprostěte se od okolí. Vnitřní motivace je základ

Začínáte být pomalu, ale jistě alergičtí na narážky rodinných příslušníků nebo kamarádů o vašem zadku, bříšku, nebo stehnech? Nechte je plavat. Pokud jste se do hubnutí pustili, protože si Jarka myslí, že máte velkou zadnici, nebo protože Milan říkal, že pivní pupík se už nenosí, je to chyba. Hubnutí jenom proto, že se na vás někomu něco nezdá, nebývá úspěšné. Je to spíše naopak. Vystresuje vás a kvůli negativnímu postoji se vám kila shodit nepodaří. Pokud dáte ale rodině či přátelům za pravdu a rozhodnete se, že pár kilo dolů si vaše tělo zaslouží, dělejte to ze své vůle. Odstartujte svůj dietní plán, protože chcete a vytřete vašemu okolí zrak.

 

Cítíte se odhodlaně? Jste na dobré cestě

Když už víte, že byste se měli do hubnutí vždy pouštět jedině proto, že vy sami chcete, je potřeba si důvod konkretizovat. Co vás osobně pálí nejvíc? Proč chcete být hubenější? Položte si zdánlivě jednoduché otázky a váš vnitřní motor se rázem objeví.

 

Proteinový nápoj meruňka mango KetoDiet pomůže zhubnout

  • Chci být zdravější?
  • Chci se sám/sama sobě zase líbit?
  • Chci, aby mi džíny zase padly?
  • Chci vyjít schody bez zadýchání?
  • Chci se cítit lépe?
  • Chci být zase sám/sama sebou?
  • Chci se za sebe přestat stydět?
  • Chci být konečně sebevědomější?

 

Odpověděli jste alespoň 1x ANO? Těšte se na odměnu v podobě štíhlejší postavy

Důvod, který vás dovedl k myšlence na štíhlejší tělo, už znáte. Teď se mu poddejte. I díky neradostné „koronavirové situaci“ na sebe máte více času. Není nutné začínat od začátku, jen zavnímejte pozitivní zlom ve vašem rozpoložení. Cítíte se taky tak dobře? Venku je krásně, dietní jídelníček máte správně nastavený, rozjeďte to!

 


Nevíte, do kterého dietního plánu se pustit? Spočítáme vám to a pak i vaší nadváze!

 Zeptat se chytré kalkulačky


 

Autor: Nikola Nevečeřalová

Fotografie: KetoDiet, Depositphotos

 

Do plavek zaručeně štíhlejší? Teď stačí vydržet! Zjistěte, jak neztratit motivaci s naším předchozím článkem.

 

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů