Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
 • AKCE sleva 20 % na vše! Platí do neděle 22. 5. Vyberte si své srdcovky a použijte kód: ONADNES2022

Plováček - ONADNES 2022

Velké srovnání! V čem se liší sportovní protein a KetoDiet proteinový nápoj?

Proteinové nápoje KetoDiet s příchutí čokoláda a banán

Jídla a nápoje s vysokým obsahem bílkovin už dávno nejsou jenom pro kulturisty. Protein jednoduše frčí. A ač jsou proteinové přípravky jedním z nejznámějších a nejpoužívanějších suplementů neboli doplňků u většiny sportovců, zejména těch silových, své místo mají také ve zdravém životním stylu a redukční dietě.

Jak se ale v široké nabídce proteinů vyznat? V dnešním článku si jednoduše vysvětlíme základní dělení proteinových nápojů a ukážeme si, čím se od sebe liší sportovní syrovátkový proteinový nápoj a KetoDiet proteinový nápoj.

Co je proteinový prášek?

V poslední době se o proteinech šíří mnoho mýtů a polopravd a tak není divu, že se v tom můžete ztrácet. Jednoduše řečeno, protein je koncentrovaný zdroj bílkovin pocházející z přírodních surovin. Nejčastěji se můžeme setkat s proteinovým nápojem ze syrovátky pocházejícím z živočišných zdrojů, konkrétně z kravského mléka. V dnešní době jsou ale stále více v oblibě proteinové nápoje veganské, tedy pocházející z rostlin (například sójové, hrachové nebo konopné proteiny). 

5 důvodů, proč patří protein i do vašeho jídelníčku 

Pomůže vám:

 • doplnit potřebné množství bílkovin,
 • efektivněji zhubnout,
 • ochránit svalovou hmotu a zlepšit regeneraci,
 • snížit hladinu LDL (zlého) cholesterolu a zvyšuje hladinu HDL (hodného) cholesterolu,
 • ochránit váš imunitní systém.

SPORTOVNÍ PROTEINOVÝ NÁPOJ

Sportovní proteinové přípravky můžeme rozdělit dle dvou základních hledisek, a to:

 • podle metody výroby (koncentrát, izolát, hydrolyzát) 
 • dle základního zdroje bílkoviny (syrovátka, vaječný bílek, kasein apod.) 

Pro správný výběr sportovního proteinového nápoje je nutné znát hlavní důvody, kvůli kterým si chceme protein dávat. Chceme nabírat svalovou hmotu, nebo naopak hubnout a redukovat svojí váhu?

V současné době je mezi sportovci nejpopulárnější jednosložkový syrovátkový protein a to především díky vysokému obsahu větvených aminokyselin (ve sportu známé jako BCAA – valin, leucin, isoleucin). Zejména leucin se podílí na dostatečné stimulaci svalových bílkovin. Dalším důvodem pro použití syrovátkového proteinu po tréninku je možnost zvýšit hladinu inzulinu. Inzulín je hormon, který podporuje regeneraci, a navíc blokuje další hormon kortizol (stresový hormon), který regeneraci potlačuje. Díky tomu se v organismu mohou nastartovat anabolické (růstové) procesy. Sportovci jsou v dnešní době často vystaveni extrémnímu výdeji energie a tyto benefity mohou hrát důležitou roli v jejich výkonnosti. 

Zařazení veškerých sportovních doplňků stravy (nejen proteinového nápoje) správně funguje pouze ve spojení s vhodně sestaveným a vyváženým jídelníčkem a  dobře nastaveným tréninkovým plánem. Pokud tomu tak není, sportovní doplňky stravy nebudou ku prospěchu tak, jak by mohly.

KetoDiet PROTEINOVÝ NÁPOJ

Proteinový nápoj KetoDiet jsme navrhli tak, aby se vám díky němu snáze hublo. Oproti běžným sportovním proteinovým nápojům obsahuje kombinaci rostlinných a živočišných proteinů, takže se jedná o vícesložkový proteinový nápoj. 

Hlavní složky KetoDiet proteinového nápoje

 • Syrovátkový micelární kasein, který ochrání vaši svalovou hmotu před nežádoucími ztrátami svalových bílkovin. 
 • Sójový bílkovinný izolát, který zastupuje v proteinové směsi KetoDiet ty nejkvalitnější zdroje rostlinných bílkovin.
 • Syrovátkový bílkovinný koncentrát, díky jehož sloučeninám kvalitně podpoříte svoji střevní mikroflóru a imunitní systém.

Vzhledem k tomu, že nápoj se v rámci dietních plánů pije denně, je doplněn i o kolagen, který si zachovává vlastnosti bobtnající želatiny a zvětšuje tím objem vaší svačiny či oběda. Proto se pak cítíte sytější

Jaký je hlavní rozdíl?

Největším rozdílem mezi sportovním proteinovým nápojem a KetoDiet proteinovým nápojem je ten, že KetoDiet proteinový nápoj navíc obsahuje vlákninu, komplex vitamínů a minerálů, mleté lněné semínko a rybí tuk jako zdroj prospěšných Omega-3 mastných kyselin. Právě díky tomu můžete proteinový nápoj pít v pěti denních porcích, které zajistí vše, co při proteinové dietě vaše tělo potřebuje. Nezapomínejte ale také přidat dostatek zeleniny a zdraví prospěšné tuky.

Závěrem je třeba zmínit, že sportovní proteinový nápoj i KetoDiet proteinový nápoj mají v oblasti výživy své místo na slunci. Všechny doplňky výživy pro sportovce určené k distribuci na českém trhu jsou bezpečné a všechny obsažené látky jsou schválené i pro registrované sportovce. To samé platí i pro proteinový nápoj KetoDiet, kdy celý výrobní proces splňuje všechny přísné výrobní normy a postupy.

 

Autor: Jiří Skála, výživový poradce

Fotografie: KetoDiet

 

Předchozí článek: Vláknina podpoří nejen vaše hubnutí. Vše, co o ní potřebujete vědět

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů