Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE sleva 20 % na vše! Platí do neděle 22. 5. Vyberte si své srdcovky a použijte kód: ONADNES2022

Plováček - ONADNES 2022

10 věcí, které šťastní lidé dělají jinak. Zkuste to jako oni!

Žena ve žlutém saku má radost z toho, že zhubla s keto dietou.

Šťastní lidé myslí a konají tak, aby se cítili každý den na všech úrovních bytí spokojeně. Na rozdíl od ostatních, kteří mají často tisíce výmluv, proč nemohou prožívat opravdové štěstí. To ale spočívá v docela jiných věcech, které se mnohdy nedají definovat penězi ani úspěchem. Přestaňte se pořád vymlouvat a zkuste to jako ti, kteří vědí, kde je skutečné štěstí.

Šťastní lidé jsou pozitivní

Šťastní lidé se rozhodli, že jejich konečným cílem je radost a spokojenost. Už od rána se snaží naladit pozitivně, proto mají větší šanci, že takový bude i celý den. Pro tyto lidi je štěstí rovnocenné spánku a vodě – je to nezbytnost života. Žít nešťastně a negativně znamená, že vlastně nežijeme. Šťastný člověk se ptá: „Jaký by mělo smysl žít, kdybych byl celý den naštvaný a negativní? Proč bych čerpal energii na negativitu? Je lepší být pozitivní“! Dělejte jako oni šťastná rozhodnutí, což znamená, že v každém momentu života si vyberete to lepší řešení. Nemůžete-li změnit okolnosti, změňte svůj pohled na ně.

Šťastní lidé dokážou přijmout bolest

Nikdo není v životě pořád šťastný a i šťastní lidé mají někdy špatnou náladu. Je to přirozené. I oni jsou někdy naštvaní, smutní a prožívají bolest. Jediným rozdílem mezi nimi a ostatními, kteří nechávají prostor fňukání a negativním myšlenkám, je v tom, že rychle uznají svou frustraci a rozhodnou se najít způsob, jak proměnit bolest v něco lepšího a pozitivního.

Šťastní lidé vidí sami sebe v dobrém světle

Všichni máme v našich myslích obraz sebe sama, který podvědomě udržujeme. Obvykle je naše podvědomí naprogramované tak, abychom žili právě podle toho, jak se sami definujeme. Šťastní lidé sami sebe vidí s úsměvem nebo pozitivní náladou. Jakmile tedy dojde k nějaké negativní situaci, rychle změní svůj stav tak, aby se podobal jejich přirozenému podvědomí. Když se cítí rozrušeně, uznají negativitu, a hledají řešení, jak svoje emoce přenést jinam.

Tajný tip! 

Vidíte se stále negativně? Možná je čas kromě změny pohledu na sebe sama i na změnu zevnějšku. Co takhle zajít ke kadeřníkovi, na kosmetiku, pár kilo zhubnout nebo si přečíst naše tipy, jak se naučit milovat svoje tělo.

Šťastní lidé mají silný systém podpory

Nejšťastnější lidé vědí, že není ostuda vyhledat pomoc a obklopit se lidmi, kteří je podpoří. Když je to potřeba, nedusí to v sobě a někomu se svěří. Požádají o pomoc, pokud nedokážou vyřešit nějaký problém. To, že požádají o podporu, je posílí a zároveň to nesnižuje jejich hodnotu. Oceňují totiž moudrost, kterou jim jejich podpůrný systém poskytuje.

Šťastní lidé dokážou odrážet negativní pocity

Ze všech stran jsme bombardováni médii a různými negativními informacemi. Šťastní lidé vědí, že je nemožné se jim vyhnout, ale dokážou skvěle regulovat prostředí, v němž se nacházejí. Mají nad sebou kontrolu a nenechají se pohltit negativními zprávami. Vědí, jak ovládat sociální média, televizi, knihy i lidi, s nimiž tráví svůj čas. Šťastní lidé dokážou odrážet to, co jim mohlo přinést negativní energii.

Šťastní lidé vědí, kdy říct „ne“

Život je dnes velmi hektický a plný úkolů, které často vypadají, že nikdy neskončí. Šťastní lidé vědí, kdy mají říct ne a odmítnout, protože tak chrání svoje štěstí a pohodu. Cítí se dobře, když řeknou „ne“, zvláště když jejich úroveň stresu začne stoupat. Chápou, že z nich nikdo nebude mít prospěch, když jsou unavení a vyčerpaní.

Šťastní lidé jdou za svými sny

Lidé, kteří touží po štěstí, vědí, že je zapotřebí dělat šťastná rozhodnutí. Proto jdou vždy tam, kam je to táhne srdcem a tam, kde chtějí být. Je naprosto nemožné být šťastný, pokud jdeme nesprávnou cestou. Většina lidí jde bohužel cestou, o které si sice myslí, že je ta „jejich“, ale varovné příznaky často ignorují, protože věří, že tyhle pocity jsou normální. Nejsou. Negativita NENÍ normální. Sledujte, co vám vaše tělo říká. Pokud se necítíte dobře, vydejte se jinou cestou.

Šťastní lidé se netrápí prkotinami

Šťastní lidé berou život tak, jak přijde, i s pády a údery. Nemají žádná zbytečná očekávání a neřeší nesmysly. Chápou, že špatné věci jsou nevyhnutelné a jsou součástí života. Auto se rozbije, děti přinesou pětku, manžel zapomene zaplatit složenku, spálí se večeře – no a co? Pokud to neovlivňuje nijak výrazně jejich životy, nenechají se těmito prkotinami rozházet.

Šťastní lidé nemusí nikomu nic dokazovat

Šťastní lidé si dobře uvědomují, že nejdůležitější je žít podle toho, v co věří oni sami. Když žijete život v souladu s vaší vírou, nemusíte ostatním nic vysvětlovat a dokazovat. Účinnější je ostatním lidem ukázat, jak žijeme, prostřednictvím činů a aktivit. Šetří tím energii a zároveň tím získají respekt.

Šťastní lidé žijí přítomností

Když jsme skutečně šťastní, žijeme v přítomném okamžiku. Šťastní lidé pustili minulost, užívají si přítomnosti a těší se na zítřek. Berou přítomné okamžiky za to nejdůležitější, pro co stojí žít a do nich investují svou energii. Každý by měl dělat všechna rozhodnutí DNES a rozhodnout se pro to, po čem touží. Přestaňte dělat to, co nemáte rádi, neposlouchejte lidi, kteří s vámi nerezonují. A ještě jedna rada. Usmívejte se na svět kolem sebe. Hned se vám bude lépe žít.

 

Autor: aši

Fotografie: KetoDiet

 

Předchozí článek: Emocionální jedlíci: Nepatříte k nim? Naučte se zvládat emoční hlad

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů