Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci

Jak na to, abyste se z dovolené nevrátili s 5 kily navíc?

Žena v letních šatech na pláži u moře. I z dovolené se můžete vrátit bez nadbytečných kilogramů.

Kam vyrazíte letos na dovolenou? Pojedete k moři, nebo budete objevovat krásy naší přírody? Možná ve vás blížící se volno kromě těšení vzbuzuje i lehkou obavu z toho, že se váš vysněný pobyt může proměnit v neřízenou „žranici“ a vaše usilovná snaha zhubnout tak přijde vniveč. Proto jsme dali dohromady jednoduchá pravidla, která vám pomůžou ustát vytržení ze zaběhnutého režimu a bezpečně odolat všem nabízeným lákadlům.

Dieta & dovolená! Dejte je dohromady

„Důležité je i mimo domov jíst pravidelně. Jezte dál 5x denně po cca 3 hodinách nebo tak, jak vám to vyhovuje. Pohlídejte si také kvalitní pitný režim, do kterého ale nepočítejte kávu, alkohol ani slané polévky, mléko nebo slazené limonády. Vždy dbejte na kvalitu potravin, které jíte, a hlavně si v průběhu dne jídlo správně rozložte. Sacharidy zařazujte spíše dopoledne a k večeru je uberte nebo vynechejte úplně a sáhněte po spoustě zeleniny a jídle bohatém na bílkoviny,“ říká Martina Dvořáková, hlavní výživová poradkyně KetoDiet, která má s náročným cestováním i díky svému někdejšímu působení na pozici letušky bohaté zkušenosti, a přidává svůj tajný tip: „Sama dobře vím, jak je na cestách obtížné se pravidelně a zdravě stravovat, proto mám pokaždé po ruce v kabelce proteinovou tyčinku, ale také porci našeho proteinového smoothie, které v shakeru připravím za pár minut.“

4 pravidla, se kterými na dovolené o štíhlou postavu nepřijdete

V první řadě by měl vyhrát zdravý rozum. Myslete hlavně na to, že si jedete dovolenou užít a ne se stresovat z možných dietních prohřešků. Přesto vám těchto pár tipů pomůže nepodlehnout výčitkám svědomí a cítit se tak stále dobře.

1.   Nepodceňte domácí přípravu 

Nasednout do auta s myšlenkou, že se na jídlo někde zastavíte, není šťastnou volbou. Stravování se na benzínkách a v náhodných restauracích či občerstveních vaší štíhlé linii pravděpodobně neprospěje. Přichystejte si proto na cestu zdravé svačiny předem. Nakrájejte si zeleninu, ovoce, vybavte se oříšky a proteinový chléb promažte lehkou tvarohovou pomazánkou s kvalitní drůbeží šunkou nebo sýrem. Do každého zavazadla přibalte proteinové tyčinky nebo proteinové croissanty a nezapomeňte ani na shaker se svými oblíbenými proteinovými drinky, které si pak s vodou rozmícháte prakticky kdekoli.

Jedete daleko? Nezapomeňte na chladicí box, ve kterém vám svačiny vydrží déle čerstvé.


"Věřte sami sobě, že to zvládnete. Pak už se stačí držet několika jednoduchých pravidel a je to!

PS: Nezapomeňte si s sebou přibalit pevnou vůli."


2.   Využijte švédské stoly ve svůj prospěch

Čeká vás dovolená s all inclusive nebo polopenzí se dvěma švédskými stoly denně? Skvělé! Využijte příležitosti, že máte na výběr čerstvá místní jídla, která si doma běžně nedopřejete. K snídani si dejte čerstvé ovoce s tvarohem či bílým jogurtem doplněným oříšky nebo sáhněte po lokálních sýrech či drůbeží šunce se zeleninou. Ke svačince si pak bez výčitek smlsněte na domácí ovocné zmrzlině a k obědu či k večeři si pochutnejte na místních specialitách – na grilovaném mase, rybách a mořských plodech. Přílohám, jako jsou těstoviny či rýže, i pečivu se snažte vyhnout a vsaďte raději na grilovanou zeleninu nebo salát s lehkou zálivkou z kvalitního olivového oleje.

Celý den máte po ruce také čistou vodu, proto nebude dodržování pitného režimu žádný problém. Vypijte minimálně 3 litry denně. Sladké limonády a tvrdý alkohol vynechte. Z „bazénových drinků“ je mimořádně povolena sklenička piva nebo bílého vinného střiku.

 

Příště se to dozvíte dřív!

Víte, že jste si tento článek mohli jako první přečíst v letním vydání klubového magazínu Moje KetoDiet? Stačí být členem našeho věrnostního klubu a už vám nic neuteče. Členství je zcela ZDARMA a čeká vás s ním spousta výhod.

> Stát členem klubu

3.   Udělejte si z pohybu chvilku pro sebe

Dovolená se nemusí nutně rovnat nepřetržitému válení se na lehátku. Najděte si každý den alespoň chvíli, kdy budete aktivní. Nemusíte zrovna běhat po pláži, i když to v té romantické komedii vypadalo tak hezky. Stačí se hodinku před večeří projít nebo si v průběhu dne několikrát třeba na 10 minut zaplavat. Možná máte v resortu k dispozici i fitko. Pokud je vybaveno klimatizací, zkuste ho, i kdybyste si v něm měli třeba jen na 20 minut zaskákat přes švihadlo.

Ranní ptáče dál doskáče! Udělejte si na sebe čas, dokud ostatní spí, a hladinu moře či promenádu budete mít jen pro sebe. Navíc nebude ještě takové vedro, takže se vám bude krásně dýchat. Uvidíte, jak se na tuhle část dne budete každým dnem víc a víc těšit.

4.   Pravidelnost nadevše

Jak už v úvodu radila Martina Dvořáková, dietní koučka KetoDiet, dodržet pravidelnost je základ. „Ať už jste na dovolené, nebo doma, jídlo přizpůsobte svému dennímu režimu. Pokud vstáváte hodně brzy nebo naopak chodíte pozdě spát, přidejte si jedno jídlo navíc. Nikdy byste neměli jít spát přejedení ani hladoví. Ideální dobou na poslední jídlo jsou přibližně 2 hodiny před spaním“, doplňuje výživová poradkyně.


"Žádný dokonalý univerzální návod neexistuje. Najděte si takový režim, který bude vyhovovat přímo vám."


Pamatujte na to, že žádný dokonalý univerzální návod neexistuje. Najděte si takový režim, který bude vyhovovat přímo vám. Třeba budete spokojení se třemi většími porcemi denně. Hlavní je se
cítit v pohodě. Jen tak zvládnete svůj nastavený zdravý jídelníček dodržovat dlouhodobě.

Skloubit štíhlou linii s dovolenou nebude až taková dřina, viďte? A pokud byste náhodou klopýtli, nic si nevyčítejte. Po dovolené budete mít spoustu času vrátit se zpátky do formy.

 

Autor: Nikola Nevečeřalová

Fotografie: KetoDiet, Depositphotos

 

Předchozí článek: Naučte se milovat svoje tělo! Tyhle rady vám to usnadní

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů