Přeskočit na kategorie produktů Přeskočit na košík Přeskočit na navigaci
  • AKCE – Extra sleva 15 % na všechny výhodné balíčky! Platí do neděle 3. 7. Zhubněte efektivně a s chutí! Slevový kód: VYHODNE15

Plováček - Výhodné balíčky

Jste ve stresu nebo trpíte nespavostí? Pomůže vám aromaterapie!

Okvětní lístky růže, levandule a esenciální olej. Objevte účinky aromaterapie.

Jen málokdo může říct, že žije v poklidu. Vnější okolnosti, kterým jsme vystaveni, nás vedou spíše k hektickému způsobu života. S tím ale přichází velmi často přehnaný stres, se kterým si neumíme poradit. A stres stojí za celou řadou fyzických i psychických nemocí. Díky stresu se zvyšuje krevní tlak, tloustneme, máme oslabenou imunitu a taky špatně spíme. Pokud nechcete problémy řešit chemií, můžete vyzkoušet aromaterapii.

Čich je jedním z pěti smyslů, který je napojen přímo na limbické centrum v mozku, proto si některé vůně dokážou skvěle poradit s napětím, únavou, stresem nebo dokážou zlepšit náladu. Mnohdy pak naše tělo rozproudí snáze a rychleji než šálek kávy. A mnohé vůně najdeme právě v rostlinách. Aromatické látky rostlin (silice) v nás vyvolávají kromě toho, že vnímáme jejich vůni, taky biologickou aktivitu. To znamená, že působí na různé tělesné orgány a vyvolávají určité pozitivní účinky podle toho, jakou silici zvolíte. Právě tento proces se nazývá aromaterapie.

K čemu můžete bylinky využít?

Léčivé rostliny se dají použít k léčbě řady zdravotních neduhů. Bylinky můžete používat čerstvé (třeba do polévky), nebo sušené a mohou se z nich vyrobit tinktury, nálevy, extrakty nebo odvary. A samozřejmě se z nich vyrábějí i esenciální oleje. Ty se dají bez problémů koupit. Vybírejte ale prověřené a raději přírodní verze. Jsou sice dražší, ale vyplatí se nešetřit. Účinky jednotlivých bylin a jejich esenciálních olejů jsou široké – podporují dýchací systém, jiné jsou relaxační, další antiseptické či protizánětlivé.

Masáž zmírňuje napětí

Aromaterapie má široké možnosti využití. Éterické oleje můžete kapat do koupele, použít je při masáži, inhalovat je v páře nebo si je můžete nakapat do aromalampy (do vody přidáte 4­–8 kapek vybraného éterického oleje a dojde k odpařování). Masáž pomocí esenciálních olejů je velmi příjemná a skvěle pomáhá hlavně při stresu. Látky, které jsou obsažené v esenciálních olejích, osvobozují od napětí, vnitřních emocí a pomáhají otevřít mysl. A proč masáž? Dotyky uvolňují unavené svaly a dochází k relaxaci. Tím se zmírňuje stres, napětí a dostanete se do pohody. Masáž má efekt nejen na svaly, ale taky na lymfatický a oběhový systém, takže přispívá k odvádění toxických látek z těla.

Magazín Moje KetoDiet Jaro 2019

 

Příště se to dozvíte dřív!

Víte, že jste si tento článek mohli jako první přečíst v jarním vydání klubového magazínu Moje KetoDiet? Stačí být členem našeho věrnostního klubu a už vám nic neuteče. Členství je zcela ZDARMA a čeká vás s ním spousta výhod.

> Stát členem klubu

Přírodní antidepresiva hledejte v bylinkách

Mezi nejlepší „antidepresiva“ patří už po staletí levandule, geranium, neroli, ylang-ylang a růže. Pokud jste ve stresu, obvykle začnete být unavení. Důležité je odpočívat a naučit se dobíjet energii. Jakmile budete ignorovat první známky, jako je úzkost, bušení srdce, bolesti svalů či návaly paniky, měli byste opravdu zvolnit. Na stres je vynikající geranium, která umí vyrovnávat stav mysli a těla, protože má vliv na hormonální a emocionální pochody. Bylinky si poradí i s nespavostí, která úzce souvisí se stresem. Může ji vyvolat celková denní únava, podrážděnost, nespokojenost nebo stres z práce. Na nespavost skvěle funguje levandule. Působí jako uklidňující tonikum pro podrážděný nervový systém a lehce odplaví stres.

Následující směsi můžete použít v případě zvýšeného stresu či nespavosti. Chcete-li éterické oleje použít k masáži, pak jako základ použijte kakaové máslo nebo máslo karité.

Směs proti stresu:

1 kapka fenyklu, 3 kapky gerania, 2 kapky grapefruitu. Tyto oleje smíchejte s 15 ml rostlinného oleje. Pak použijte na masírování těla, do aromalampy nebo do koupele.

Směs na nespavost:

2 kapky grepefruitu, 3 kapky levandule, 1 kapka lemongras. Smíchejte s 15 ml rostlinného oleje a použijte k masáži těla, do koupele nebo můžete jednu či dvě kapky nakapat na polštář.

 

Tip na nespavost | KetoDietNáš tajný tip!

Na nespavost doporučujeme bylinkový polštář, který si můžete koupit nebo sami vyrobit. Vhodné bylinky do polštáře jsou právě levandule, meduňka, mateřídouška nebo dobromysl. Potřebujete k tomu pouze bavlněnou látku o rozměrech zhruba 30 x 20 cm, vatu, jehlu (nebo šicí stroj), nit, mašli a sušené bylinky (asi 40 g). Látku sešijete po obvodu z rubové strany, pak otočíte na lícovou stranu a dovnitř dejte sušené bylinky a vatu. Potom zašijte zbytek poslední strany. Můžete převázat mašlí.

 

Autor: Aši

Foto: Depositphotos, KetoDiet

 

Předcházející článek: Najděte správnou motivaci! Hubněte, protože se máte rádi

Tenhle článek stojí za sdílení!

Podpora

Potřebujete poradit?

Obraťte se na naše zákaznické oddělení. Jsme vám k dispozici.

Prodejní místa

KetoDiet produkty si můžete zakoupit i u vybraných partnerů.

Mapa prodejen

Mějte přehled

Přihlaste se k našemu newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů