Týden slev navíc! Využijte Black Friday a objednejte se slevou až 70 %. Jen do neděle 4.12. Tak rychle do e-shopu!

8 tipů na vánoční lowcarb cukroví, po kterém nepřiberete

10. 12. 2019Tento článek vám zabere 3 min čteníNikola Nevečeřalová

Jen těžko si asi představíte Štědrý den bez vánočního cukroví. Jak si ale pochutnat na tradičních sladkostech a nestrachovat se přitom o ručičku na váze, která by se mohla opět pohnout směrem nahoru? Jednoduše. Místo klasických druhů si letos pochutnejte na odlehčeném a přesto chuťově skvělém lowcarb cukroví.

Proteinové low carb cukroví - kuličky obalované v kokosu a kakaovém prášku s proteinovým nápojem s čokoládovou příchutí.

Low carb… a štíhlá linie zůstane nedotčena

Než se ale pustíte do sladkého zobání, je dobré si uvědomit, že ani dietním cukrovím byste se neměli „ládovat“ od rána do večera – pokud tedy nechcete po novém roce začínat s ketodietou nanovo. Stačí se držet několika jednoduchých pravidel. „Určete si maximální počet kousků cukroví na den, například 3–5,“ doporučuje výživová poradkyně Martina Dvořáková, která se hubnutí a zdravému stravování věnuje již více než 15 let, „a nejezte cukroví navíc k běžnému jídelníčku. Zařaďte ho jako jedno z jídel – třeba jako dopolední svačinku. Pak nesníte zbytečné kalorie navíc.“

Když se dáte do pečení, a to nejen cukroví, dejte přednost kvalitním surovinám. Vyhněte se bílé pšeničné mouce a klasickému bílému cukru. Použijte mouku špaldovou, mandlovou nebo třeba kokosovou. Cukroví oslaďte čekankovým sirupem, který obsahuje velkou dávku zdraví prospěšné vlákniny a jen 5 g cukru na 100 g, nebo březovým cukrem. Vaše cukroví tak bude mít mnohem lepší výživové hodnoty. V neposlední řadě nezapomínejte mezi svátky ani na pravidelný pohyb

TIP! Na delší svižné procházky na čerstvém vzduchu nemusíte vyrážet sami. Domluvte se s kamarádkou nebo partnerem a unikněte tak výmluvě, že se vám nikam nechce.

Dietní recepty na vánoční cukroví

A jde se péct! Zdravé recepty, z nichž pro vás většinu připravila dietní koučka Martina Dvořáková, zvládnete raz dva a ještě si báječně pochutnáte. Tak které se letos objeví na vaší vánoční tabuli?

Dietní recepty na vánoční cukroví

Dietní recepty na vánoční cukroví

A jde se péct! Zdravé recepty, z nichž pro vás většinu připravila dietní koučka Martina Dvořáková, zvládnete raz dva a ještě si báječně pochutnáte. Tak které se letos objeví na vaší vánoční tabuli?

Čokoládové pracny

Linecká kolečka

Čokoládové kuličky

Jak se vám lowarb cukroví povedlo? 

Pochlubte se nám nebo se podělte o svůj vlastní dietní recept v klubové skupině Moje KetoDiet na Facebooku.

EXTRA TIP NA RYCHLOCUKROVÍ

Nestíháte nebo se vám prostě nechce dietní cukroví péct? 

Sáhněte po proteinových tyčinkách s arašídy. Obsahují minimum cukru a díky poctivé porci bílkovin spolehlivě zaženou vaši chuť na sladké.

Ochutnat arašídové tyčinky

Nikola Nevečeřalová copywriter na mateřské KetoDiet

Autor

Nikola Nevečeřalová
Profil autora

Pro zdravý jídelníček a pravidelný pohyb má ten správný zápal. Je aktivní nejen v životě, ale i v našem blogu, kde se můžete inspirovat jejími články.

Vláknina podpoří nejen vaše hubnutí. Vše, co o ní potřebujete vědět

Podívejte se

Přihlaste se k newsletteru a o všem budete vědět jako první.

Odesláním e-⁠mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů